• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 29/05/2020 kategori: Diyet Ekleyen: guzellik.com.tr

Hamburger - Pizza ve Diyet Kargaşası


Hamburger - Pizza ve Diyet Kargaşası

Hamburger - Pizza ve Diyet Kargaşası

Hepimiz arkadaşlarımızla birlikte güzel zaman geçirmeye bayılırız; fakat bazen öyle anlar gelir ki iki arada bir derede kalıveririz. Buna verebileceğimiz en iyi örnek diyetteyken arkadaşlarımızla beraber dışarı çıkmaktır. Güzel bir günü arkadaşlarımızla beraber geçirirken sıra yemek yemeye geldiğinde genelde ‘’Bir defadan bir şey çıkmaz’’ veya ‘’Sen de bizimle hamburger ye ne olacak sanki’’ gibi sözler duyarız. İçimizden bir ses arkadaşlarımızı kırmamamız gerektiğini söylerken bir başka ses de diyeti bozmamamız gerektiğini söyler. Peki, bu tür durumlarda ne yapmalıyız? guzellik.com.tr olarak önerimiz elbette bu durumlardan kurtulmak için hiç dışarı çıkmamak zorunda değiliz. Arkadaşlarımızla pekâlâ dolaşıp alışveriş yapabilir, hatta yemek de yiyebiliriz.

Arkadaş gezileri, genelde alışveriş merkezlerinde olur. Bu tür yerlerde kendimize göre yiyecek bulmakta zorlanabiliriz. Bu yerlerde genelde kalorisi yüksek hamburger, İskender, pizza ve benzeri yiyecekler satılmaktadır. Bu durumlarda diyetimizin durumuna göre karar vermemiz gerekecektir.

Eğer diyetin yanında spor da yapıyorsanız mutlaka proteini bol bir yiyecek tercih etmelisiniz.

Böylece yediğinizin size bir zararı olmaz, hatta faydasını bile görebilirsiniz. Bunun için yağsız tavuk ya da ızgara tercih edilebilir. Diğer et çeşitleri de ızgara olarak yenebilir; fakat yine de yağsız olmasına dikkat etmek gerekmekte. Böylece hem arkadaşlarımızı kırmamış, hem de diyetimizi bozmamış oluruz. Alışveriş merkezlerinde de mutlaka kendimize göre bir menü oluşturabiliriz.

Eğer çok iyi bir diyet geçiriyorsanız ve haftalardır hiçbir şekilde diyetinizi bozmadıysanız arada bir kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Böyle durumlarda diyet geçmişiniz son derece önemlidir. Eğer sağlıklı ve faydalı bir diyet süreci geçiriyorsanız pizza, hamburger ya da benzeri yiyeceklerle kendinizi ödüllendirebilir, aynı zamanda metabolizmanızın aşırı derecede yavaşlamasını önleyebilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara