• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 13/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Hamilelikte Cilt Bakımı Önerileri


Hamilelikte Cilt Bakımı Önerileri

Hamilelikte Cilt Bakımı

Bir kadının hayatında önemli evreler olan ergenlik, gebelik, menopoz gibi dönemler içerisinde belki de en önemlisi diyebileceğimiz dönem hamilelik dönemidir. Hormonal değişikliklerin yoğun biçimde yaşandığı ve bunun neticesinde de dolaşım ve metabolizma hızının arttığı bu özel dönemde, cilt üzerinde de bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Örneğin gebeliğin ilk 3 ayı ile birlikte, cildin doğal yağ salgısı sebum artışı nedeniyle, hiç akne yatkınlığı olmayan anne adaylarında bile sivilceler görülebilmektedir. Bu yüzden guzellik.com.tr olarak önerimiz cilt bakımı yapmak bu dönemde daha önem arzetmektedir.

Cilt bakımı uygulama ve yöntemlerinin her cilt tipine özel olarak uygulanması gerektiğini göz önünde bulundurarak, özellikle hamilelikte doğal cilt bakımı ürün ve uygulamaları tercih edilmeli, kimyasal olmayan, organik temizleyicilerle deri ve cilt temizliğine özen gösterilmeli ve mümkünse kimyasal olmayan, mekanik peelingler tercih edilmelidir. Aynı zamanda kozmetik ürünleri kullanma zorunluluğu olması durumunda, bebeğin fiziksel veya zihinsel gelişimini engellememek adına çok hassas davranılması gerekmektedir.

Hamilelik döneminde ter bezlerinin normalden fazla çalışmasından dolayı her gün duş almak isteyebilirsiniz. 

Ancak burada duş süresini çok uzun tutmamalı ve sıcak su yerine ılık su ile duş almalısınız. Sabun tercihiniz cilt tipinize uygun doğal sabunları yönünde olmalıdır. Banyodan sonra karın ve göğüs bölgenize bebe yağı sürerek çatlakları önleyebilirsiniz. Her ne kadar makyaj yapmak bebeğe zarar vermese de hamilelik süresi boyunca cildinizle temas edecek tüm malzemelerin doğal olmasına özen göstermeniz önerilir. Cilt problemlerinin ve cilt bakımına duyulan ihtiyacın bir parça arttığı, cildin nefes almasının her zamankinden daha fazla önem kazandığı hamilelik süreci boyunca özellikle yatmadan önce cilt temizlenmeli ve yüz için besleyici kremler kullanılmalıdır.

Cildin leke oluşumuna son derece müsait olmasından dolayı bu dönemde güneşten korunmaya özen gösterilmelidir. Bu yüzden dışarı çıkarken mutlaka güneşten koruyucu kremler kullanılmalıdır. Lekeler için doğal bir alternatif yol olarak yatmadan önce cilde taze limon suyu sürülmesi kullanılan bir yöntemdir.

Özellikle altıncı aydan sonra şişecek ayaklar içinse bir kova ılık suya bir kahve fincanı deniz tuzu ve bir çorba kaşığı zeytinyağı koyduktan sonra bu karışım içerisinde ayaklarınızı 30 dakika bekletebilirsiniz.


Hamilelikte cilt bakımı0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara