• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 19/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Hassas Ciltler İçin Cilt Bakım Rehberi


Hassas Ciltler İçin Cilt Bakım Rehberi

Hassas Ciltler İçin Bakım Rehberi

Cildimize bakım yapmak kadar uygun cilde uygun cilt bakımı yapmakta önemlidir. Kuru bir cildin nemlendirilmesi gerekirken yağlı ciltlerin nem oranı düşürülmelidir. Bunun için seçilen ürünlerde önemlidir. Uygun cilde uygun bakım yapılmazsa cildimize bakım yapmaktan çok zarar vermiş oluruz. Özellikle hassas cilde sahip olan kişiler cilt bakımlarını yaparken çok dikkatli olmalılar. Ürün seçiminde ve alınan ürünün uygulanmasında kendi ciltlerinin özelliklerini ve gerekliliklerini göz önünde bulundurmalılar. Hassas bir cilde sahip olduğunuzu düşünüyorsanız öncelikle mutlaka bir dermatoloğa görünmelisiniz.

Hassas Cildin Nedenleri Ve Belirtileri Nelerdir?

Hassas ciltlerin tek bir nedeni bulunmamaktadır. Farklı sebeplerden oluşabilecek hassas cildin ilk nedeni zayıf cilt bariyeri olabilir. Vücut içindeki zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını ayrıca oksijenin vücut içine alınmasını sağlayan ve derimizin üzerinde bulunan gözenekler zararlı maddelerin vücuda girişini engeller. Cilt bariyeri zayıfladığında ise vücut dış etmenlere karşı savunmasın kalır. Bu nedenle cilt yapısı hassas olur. İkinci bir neden ise alerjik bünye olabilmektedir. Bağışıklık sistemimizin yabancı maddelere karşı verdiği aşırı tepkiye alerji denilmektedir. Bazı kişilerin vücutları ise havada ve suda doğal olarak bulunan maddelere aşırı tepki gösterebilmektedir. Cildimiz ise hava ve dış etmeler ile her zaman bire bir temas halinde olduğu için bu maddelere karşı daha hassas hale gelebilmektedir.

Hassas Cilde Sahip Olanların Yapması Gerekenler

Hassas ciltlerin bakımında ilk dikkat etmemiz gereken madde ürün seçimidir. Hassas ciltler için tasarlanmış, alerji yapma ihtimali düşük olan, alkol içermeyen kişisel bakım ürünleri tercih edilmelidir. Ancak tüm hassas ciltler için sadece bunlara dikkat etmeniz yetersiz kalabilir. Kişisel bakım ürünü alırken kendi cildinize uygun ürünler tercih etmelisiniz. Yüzünüzü her yıkadığınızda kuruyorsa guzellik.com.tr olarak önerimiz içerisinde SLS bulunmayan ürünler tercih etmelisiniz. Hassas ciltler için maske kullanacaksan tercihin nemlendiren ve yatıştıran ürünler olmalıdır. Bu sayede cildinde kızarıklık oluşumu engellenecek ve kaşıntı oluşumunun önüne geçilmiş olacaktır. Hassas ciltler için nemlendirici kullanımı şarttır. Kuruyan cildiniz nemlendirerek kırışıklık ve çatlak oluşumunun önüne geçersiniz. Ayrıca hassas ciltlerin dikkat etmesi gereken diğer bir önemli madde ise güneş kremi kullanımıdır. Her mevsimde güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelilerdir. 


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara