Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 19/04/2020 kategori: Lazer Epilasyon Ekleyen: Güzellik Rehberi

İğneli Epilasyon


İğneli Epilasyon

 İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüyler için kalıcı çözüm arayanların ilgisini çeken yöntemlerden biri olan iğneli epilasyon paslanmaz çelikten yapılmış ince, steril iğnelerle uygulanır. Bu iğneler aracılığıyla tüylere zayıf bir elektrik akımı gönderilir. Oldukça etkili bir yöntemdir ve etki alanı lazer epilasyon uygulamalarına göre daha geniştir. İğneli lazer epilasyon sayesinde rengi ve kalınlığı fark etmeksizin vücudunuzdaki tüylerden kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür. Uzun bir geçmişi olan bu yöntem özellikle lazer epilasyondan kalan beyaz veya sarı renkli, ince kıllar üzerinde etkilidir.

İğneli epilasyon yöntemi uzmanlık ve ustalık isteyen, titizlikle yapılması gereken bir uygulamadır. Bu yüzden uygulamayı yaptıracağınız merkezi seçmeden önce detaylı bir araştırma yapmalı, kullanıcı görüşlerini ve daha önceki uygulamaları sorgulamalısınız. İşlem sırasında kullanılan iğnelerin kişiye özel olması ve doğru kullanılması önemlidir. Bu iğneler oldukça ince oldukları için kolayca eğrilebilirler.


iğneli epilasyon

 Etkili, kalıcı ve sağlıklı bir yöntem olarak bilinen bu uygulamada kıl kökleri steril iğnelerle verilen çok düşük akımlı elektrik akımıyla uyarılır. Bunlar farklı kalınlıkta iğnelerdir, zira uygulama bölgesindeki kılların kalınlığına uygun olmaları gerekir. Kıl köküne bu şekilde yeterince hasar verildiğinde, uygulanan elektrik akımı durdurulur. Artık kıl kolayca yerinden çıkacak hale gelmiştir.


İşlemden önce acı ve ağrı hissinin fazla olmamasını sağlayacak önlemler alınır. Uykusuz, hasta veya yorgunsanız vücudunuz daha hassas olacağından daha fazla acı duyabilirsiniz. Bu yüzden uygulamayı kendinizi rahat ve sağlıklı hissettiğiniz bir dönemde yaptırmanız daha iyi olur. İğneli lazer yaptırmak için en uygun zamanın tüylerin cımbızla çekilip alınabilecek uzunluğa henüz ulaştıkları zaman olduğunu da eklemek isteriz.

İğneli epilasyon tedavisinden sonra uygulama bölgesine en az 2 – 3 saat boyunca su değdirmemek ve bir süre cildi keselemekten kaçınmak gerekir. Ayrıca bölgeye parfüm, deodorant gibi deriyi tahriş edebilecek ürünler uygulanmamalıdır. İşlemi yaptırdığınız merkezde size herhangi bir enfeksiyon oluşmasını engelleyecek antibiyotik içerikli krem veya pomatlar tavsiye edilecektir.

iğneli epilasyon yüz

 

İğneli Epilasyon Sonrası

Tedavinin bitmesinden sonra, her şey yolunda gitmiş olsa bile cildinizde kabarıklıklar ve kızarıklıklar oluşabilir. Bunlar beklenen etkilerdir. Telaşa kapılmanız gerekmez, süreç sonrasında yapılması gerekenleri uygularsanız bir süre sonra ortadan kaybolurlar.

Uygulanacak seans sayısı konusunda herkes için geçerli bir rakam vermek mümkün değildir. Bu rakam tüylerin yoğunluğu ve rengi gibi etkenlere göre değişir.

İğneli Epilasyon yapan üyelerimiz mevcuttur. İğneli Epilasyon fiyatı ve detaylı bilgi almak için sitemizden arama yapıp üyelere iletişim formu ile mesaj yollayabilir telefonla destek alabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara