• Müşteri Hizmetleri
 • Üye Girişi
 • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 22/03/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Kaş Kontürü (Microblading)


Kaş Kontürü (Microblading)

Kaşların gürlüğü ve biçimi yüzünüzü, bakışlarınızı fark edilir derecede etkiler. Kaşlar doğuştan seyrek olabileceği gibi yanlış kaş alım işlemleri veya yılların etkisi yüzünden daha seyrek hale gelebilir. Piyasada kaşları gürleştirmek için kullanabileceğiniz ürünler vardır, ayrıca kaş kalemi ve benzer ürünlerle günlük çözümler bulabilirsiniz. Fakat bir süre için bunları yapmanızı gerektirmeyecek yarı kalıcı bir çözüm arıyorsanız kaş kontürü (microblading) yaptırma yoluna gidebilirsiniz.

Microblading 3D kıl tekniği olarak da bilinen bu uygulama, doğru yerde ve doğru kişiye yaptırıldığı takdirde mimiklerinizi etkilemeden kaşlarınızın daha gür ve biçimli, dolayısıyla bakışlarınızın daha etkileyici ve yüzünüzün daha güzel görünmesini sağlar.

Bu işlemi dövme ile karıştırmamak gerekir. Yapılan şey dövme uygulamasında olduğu gibi kaş bölgesinin içinin boyanması değildir. Bunun yerine özel bir kalemle kaş bölgesine tek tek gerçek kaş görünümü veren çizgiler çizilir. Bu sırada kaşların doğal görünümünün bozulmamasına, ten ve saç rengiyle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. İşlemi yaptıracağınız yeri titizlikle seçmeniz işte bu yüzden çok önemlidir. Uygulama gereken hijyen koşullarının ve malzemelerin olduğu bir yerde işin uzmanı tarafından yapılırsa hem tatmin edici bir sonuç alırsınız, hem de cildiniz zarar görmez.

Kaş Kontürü

 Kaş Kontürü (Microblading) Nasıl Yapılır?


 • Farklı ölçüm teknikleriyle kaşlara nasıl bir şekil verileceği belirlenir. Bu uzun süren bir işlemdir ve uygulamanın en önemli kısmıdır. Kaşlara doğal, yüz hatlarıyla uyumlu bir görüntü verilmesi gerekir. Taslak çizim tamamlandıktan sonra uygulamayı yaptıran kişinin onayına sunulur.
 • Uygulama bölgesi anestezik kremle uyuşturulur ve kremin etki etmesi için beklenir.
 • Kaşların doğal rengiyle uyumlu boya rengi belirlenir.
 • Uygulama bölgesi boyanmaya hazır hale getirilir. Daha sonra seçilen boyayla boyanır.
 • 1 ay kadar sonra ikinci bir seans daha yapılır. Asıl yarı kalıcı sonuç bu seanstan sonra elde edilir.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Anestezik kremin etki etmesi için süre de dahil 1,5 – 2 saat içinde uygulama tamamlanır.

Hijyen ve Malzeme Kalitesi Çok Önemli

Microblading kaş kontürü için kişiye özel, tek kullanımlık malzemeler kullanan bir yere başvurduğunuzdan emin olun. Malzemelerin kaliteli olması da sonucun daha verimli ve kalıcı olmasını sağlar.

Kalıcılık Süresi Ne Kadar?

Uygulamanın kalıcılık süresi farklı cilt tiplerine göre değişmekle beraber 1 ila 2 yıl arasındadır.

Uygulama Sırasında Acı Duyuluyor Mu?

Uygulama öncesinde sürülen anestezik kreme rağmen batma hissi ve biraz acı duyabilirsiniz. Ağrı eşiğiniz çok düşük değilse ciddi bir rahatsızlık hissetmezsiniz.

Kaş Kontürü Silinebilir Mi?

Herhangi bir sorun çıkması halinde yapılan işlem silinerek kaşlar eski haline döndürülebilir. Ancak bu geri dönüş çok kolay değildir. Bütçenizi de, moralinizi de olumsuz etkiler. Bu yüzden en doğrusu karar vermeden önce araştırma yapmak, işlemi yaptırmış olanlardan fikir almak ve uygulama için doğru yeri seçmeye çalışmaktır.

İşlem Sonrası Süreci

Başlangıçta kaşlarınızın rengi hedeflen renkten daha koyudur. Bu durum 10 – 15 gün devam edebilir. Daha sonra renk açılmaya başlar. Kepeklenmeye benzeyen hafif bir kabuklanma da görülür. Bu etkiler fazla zaman geçmeden ortadan kaybolur. Zamanla cilt dokusu iyileşmeye başlar. Kaşların nihai renk ve biçiminin ortaya çıkması 1 ayı bulur.

Kaş Kontürü Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

 •  2 hafta boyunca yüzünüzü temizlemek, duş yapmak gibi kaşlarınıza su değmesine yol açacak şeyler yapacağınız zaman kaşlarınızı bol miktarda vazelin sürerek koruyun.
 • En az 1 hafta boyunca kaşlarınıza herhangi bir kozmetik ürünü sürmeyin. 2 hafta boyunca yüzünüzü temizlemek, duş yapmak gibi kaşlarınıza su değmesine yol açacak şeyler yapacağınız zaman kaşlarınızı bol miktarda vazelin sürerek koruyun.
 • En az 2 hafta solaryuma veya saunaya girmeyin, kimyasal peeling uygulamayın.
 • Uygulama alanı iyileşirken hafif bir kepeklenme olur ve bölgeyi kaşıma isteği duyarsınız. Bunu yapmamaya çalışın, en azından sert bir şekilde yapmayın. Herhangi bir yara iyileştirici ürün kullanmaktan da kaçının.

Kaş Kontürü (Microblading) yapan üye uzmanlarımız, güzellik merkezlerimiz bulunmaktadır. Fiyat/randevu formu ile size en yakın Kaş Kontürü (Microblading) yapan üyelerimize kolayca ulaşabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara