• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Kaşları Kalınlaştıran Doğal Yöntemler


Kaşları Kalınlaştıran Doğal Yöntemler

Kalın ve gür kaşlar için piyasada satılan kozmetik ürünlerini kullanmaktan başka çözümler de olduğunu biliyor musunuz? Çoğu zaman evinizde bulunan veya kolaylıkla temin edebileceğiniz bazı malzemeler de bu konuda oldukça etkilidir. İşte kaşları kalınlaştıran doğal yöntemler:

Hint Yağı

Kalın kaşlar ve gür kirpikler istiyorsanız kıl kökleri üzerinde güçlü bir etkisi olan Hint yağını evinizden eksik etmemelisiniz. E vitamini ile protein ve minerallerden yana zengin olan, bol miktarda ricinoleic asit içeren Hint yağı besleyici ve iyileştirici etkileriyle düzenli kullanımda kaşları da, kirpikleri de güçlendiriyor. Küçük bir parça pamuğa sürerek kullanın. Ardından kaşlarınıza biraz masaj yapın. Birkaç ay boyunca her akşam kullanırsanız olumlu etkilerini fark edeceksiniz. Gün içinde kullanacak olursanız kaşlarınızın üstünde 1 saat kadar kalması iyi olur.

Vazelin

Daha çok çatlayan dudaklar ve topuklar üzerindeki etkisiyle bilinen vazelin kaşları kalınlaştırmak için de kullanılabilir. Rahat bir uygulama için temiz bir maskara fırçasıyla sürmeyi deneyebilirsiniz.  

Yumurta Sarısı

Yumurtanın sarısını beyazından ayırıp güzelce çırpın. Sonra temiz, ince bir fırçayla kaşlarınıza sürün. 15 - 20 dakika sonra ılık suyla durulayın.

Bu yöntemi haftada iki - üç kere uygulayabilirsiniz. 

Yumurta sarısını fazla miktarda kullanmayın ve yüzünüzün kaş dışındaki bölümlerine temas ettirmeye çalışın. Zira gözeneklerin tıkanmasına ve sivilce oluşumuna yol açabilir.

Alternatif olarak yumurta sarısını 1 yemek kaşığı sütle karıştırabilirsiniz. 

Badem Yağı

Kaşları kalınlaştıran doğal yöntemler listemizde sırada besleyici özelliğiyle bilinen tatlı badem yağı var. Geceleri yatmadan önce bu yağı kaşlarınızın çıkış yönüne doğru uygularsanız birkaç hafta içinde kaş kıllarının çoğalmaya başladığını fark edersiniz.

Kaşları ve Kirpikleri Güçlendiren Ev Yapımı Serum

Malzemeler

1 adet E vitamini ampulü

1 adet B vitamini (kompleks) ampulü

Tatlı badem yağı

Hint yağı

Yapılışı

Vitamin ampullerini bir kabın içine kırın. Yağlardan da birer - ikişer damla ekleyin ve malzemeleri karıştırın. 

Verimli bir sonuç almak için bu karışımı en az 1 ay boyunca her gece yatmadan önce kaşlarınıza uygulayın.

Kaşları Güçlendiren Ev Yapımı Serum

Malzemeler

1 tatlı kaşığı lanolin yağı

1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı

1 tatlı kaşığı vazelin

3 adet ceviz içi

3 adet fındık içi

Yapılışı

Fındık ve ceviz içini rondodan geçirdikten sonra bütün malzemeleri karıştırıp yağlar ocakta biraz ısıtın. Kaynatmamaya dikkat edin. Yağlar eriyene kadar ısıtmak yeterlidir.

Karışımı 15 - 20 gün boyunca her gece yatmadan önce kaşlarınıza sürün. 
Eklenme Tarihi: 19/03/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: binkelam.com
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 02/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara