• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 20/05/2020 kategori: Makyaj Ekleyen: Güzellik Rehberi

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?


Kahverengi Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Kahverengi gözler dünya nüfusunun % 55'in üzerinde bir çoğunluğu oluşturur. Buna rağmen bir çok kişi kahverengi gözlere nasıl dikkat çekilir konusundan habersizdir. Kahverengi gözler için makyaj nasıl yapılır? Nasıl gölgelendirme yapılır? Bunu bilmek gözlerin güzelliğini ön plana çıkarmak için gereklidir.

Kahverengi gözler için makyaj tekniklerinin öncelikle bilinmesi gerekir. Bu göz rengi yaygın olmasına rağmen bazı hilelerle çarpıcı ve özel hale getirilebilir.Bu makalemizde kahverengi gözlerin öne çıkması için gerekli olan tüm detayları bulacaksınız.İşte kahverengi gözler için makyaj önerileri.

Metalik gölge: Metalik renkler bakımından kahverengi gözler çok şanslıdırlar. Metalik kahverengi,altın,bronz ,gibi hatta pembe kahverengi gibi tonlamalar oldukça hoş görünür.Bu tür tonlar dikkati gözlere çeker ve daha iyi görünmesini sağlarlar.Bu tür tonlar genelde gözlerde cesur görünüm yaratmak için kullanılır.

Beyaz göz kalemi: Beyaz göz kalemi kahverengi gözleri daha çekici hale getirir. Metalik tonlar ile birlikte beyaz göz kalemi kahverengi gözlerin gerçek güzelliğini ortaya çıkarır ve göz vurgulamaya yardımcı olur.Göz kapaklarınızın yakınına açık renk bir pudra kullanarak beyaz göz kalemini uygulayın.

Koyu kapatıcı : Pürüzlü alanları ve koyu halkaları koyu kapatıcı ile gizlemek kahverengi gözlerin daha iyi ortaya çıkmasını sağlar.Gözlerinizin altına kapatıcıyı uygulayarak parmağınızla dağıtın.

Nötr gölge : Bu makyaj ipucu ise daha doğal bir görünümü sevenler içindir.Bu durumda kahverengi gözler için şeftali,kahverengi ve boz gibi nötr tonlar seçmelidir. Gözleri vurgulamak için bu tür tonlarla eyeliner uygulayabilirsiniz.

Allık uygulaması :Allık kahverengi gözlerdeki kişilerde büyük bir fark yaratır.Allık için kahverengi gözlülerin geniş bir seçim yelpazesi vardır.Bu gözleri en iyi tamamlayan allık renkleri ise pembe ve kırmızı allıklardır.

Işıltılı gözler: Göz makyajınızdaki gölge rengine uyacak ışıltılı küçük bir miktar göz farı ekleyebilirsiniz.Kahverengi gözü olanlar için ideal bir seçenektir.

Eyeliner seçimi :Kahverengi gözler için en ideal olan eyeliner renkleri kahverengi,siyah,erik rengi ve mor renk eyelinerdir. Farklı bir görünüm elde etmek için guzellik.com.tr olarak önerimiz üst kapağa koyu renkler sürün alt göz kapağında ise hafif olanları kullanın.

Kobalt mavi : Kobalt mavisi farları gözlerinizde mutlaka kullanmalısınız.Bu renk kahverengi gözleri daha parlak gösterir ve gözlerin gerçek güzelliğini ortaya çıkarır.Kobalt mavisini sıcak renk gözlere sahip olanlar ve kahverengi gözlü insanlar mutlaka denemelidir.

Patlıcan moru maskara: Siyahlar gibi yaygın olarak kullanılan kahverengi maskaralar gözlerinize doğal bir görünüm verir.Mor ve tonları ise kahverengi gözlere olan ilgiyi arttırmaya yardımcı olur.Kahverengi gözleri parlak göstermek için lacivert ve patlıcan moru renkli maskaralar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Dudaklar: Dudaklarınıza dayanılmaz bir görünüm vermek için altın tonları ile kırmızı veya mercan tonlarını deneyin.Bronz gölgede iyi bir ölçüde kahverengi gözleri tamamlar. Koyu renkli kahverengi gözleri olanlar tarçın,sıcak kırmızı gibi renkleri seçebilirler.

Kahverengi gözlere yakışan makyaj renkleri bu şekildedir. Bu renkleri deneyin gözlerinizin her zamankinden daha güzel olduğunu fark edeceksiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara