Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 24/05/2020 kategori: Vücut Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Kalçaları Sıkılaştırmak için Özel Egzersizler


Kalçaları Sıkılaştırmak için Özel Egzersizler

Kalçaları Sıkılaştırmak için Özel Egzersizler

Bayanlara özel olarak geliştirilen ve uygulanan, kısa sürede de faydalarını görebileceğiniz kalçaları sıkılaştırma amacıyla üretilen bu egzersizler, tamamen bayanlar içindir. Kadınların kalça ve basen bölgeleriyle ilgili sorunlara iyi gelen bu egzersizler sayesinde artık her bayan kısa zaman içerisinde istediği kalça şeklini alabilecektir.

Başarılı bir egzersiz olan bu kalça sıkılaştırma teknikleri sayesinde de sizlerde iyi bir şekilde kalçalarınızın sıkılaştırılmasına yardım sağlayabileceksiniz. İşte sizlere guzellik.com.tr olarak kalçalarınızın sıkılaştırılması amacıyla üretilmiş olan o egzersizleri sunuyoruz;

Omuz Köprüsü

Bu hareket sırtüstü yattığınız pozisyonda yapılabilecek harekettir. Dizlerinizin bükülü olmasıyla beraber ayak tabanlarınız da yere basacaktır. Nefes alıp başlayabileceğiniz bir harekettir. Nefesinizi aldıktan sonra verme işleminde, vücutta ki kuyruk sokumundan başlayıp, altında minder olan omuzları teker teker kaldırıp omuz köprüsünü kurunuz. Bu köprüyü kurarken de kalçalarınızı ve basen kaslarınızı kendiniz sıkmayı da deneyiniz.

Omuzlardan dizlere kadar düz çizgi oluşturacağınız beliniz, doğru bir orantı da ne fazla yukarda ne de daha az aşağıda olmalıdır. Ardından nefes almayı tekrar gerçekleştirin. Nefes verirken de bu sefer gövdeyi bu sefer yere indiriniz. Bu uygulamayı toplamda 15 defa, 2 farklı set içerisinde yapınız.

Bir Bacak Havada Omuz Köprüsü

Normalden biraz daha zor olan bu egzersiz, yukarıda ki bilgilerle neredeyse aynıdır. Tek farkı, bir ayağınızın havada olmasıyla değişkenlik göstermektedir. Sizlerde bir ayağınızı kaldırarak, havada tutup egzersizi yukarıda ki gibi yapabilirsiniz. Burada ki amaç, tek ayak ile kalçanızı üst tarafa taşımaktır. İki bacak içinde ayrı ayrı 20 defa tekrar ediniz.

Bu hareketler sayesinde sizlerde kısa zaman içerisinde kalçalarınızın sıkılaşmasını sağlayabilir, egzersizleri severek gündelik olarak devamlı tekrar edebilirsiniz. Tekrar edeceğiniz günlük bu hareketler, yaz aylarında sizleri sıkıntıya düşürmeyecek şekilde rahata kavuşturacaktır.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara