Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 24/05/2020 kategori: Vücut Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Kavitasyon İle Zayıflama


Kavitasyon İle Zayıflama

Kavitasyon İle Zayıflama

Fazlalıklarınızdan kurtulmak, daha ince bir görünüme kavuşmak ve özellikle bel, göbek ve bacak bölgelerinizi inceltmek için Kavitasyon İle Zayıflama tam size göre bir yöntemdir. Kavitasyon İle Zayıflama nasıl gerçekleşir? Kavitasyon İle Zayıflama ne kadar sürede sonuç verir? Kavitasyon İle Zayıflama kaç seansta gerçekleşir? Kavitasyon İle Zayıflama ile ilgili tüm bilgiler guzellik.com.tr olarak bu yazımızda yer almaktadır. Kavitasyon İle Zayıflama. Cildin dış yüzeyine, ses dalgaları yöntemi kullanılarak uygulanan bir incelme yönetimidir. Uygulanan ultrason, yağ dokusuna bağlı bulunan hücre sıvılarında ani ve yüksek basınçlı değişiklikler sağlar. Bu değişikliklerin akabinde bir köpüklenme açığa çıkar. Açığa çıkan bu köpüklenme ise genişleme ve daha sonrasında patlamaya sebebiyet verir. Bu işlemlerin geneline Kavitasyon deniyor.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

Bu işlemlerin ardından vücuttaki yağlar tam anlamı ile sıvılaşıyor. Sıvılaşmanın sağlanması ile birlikte hücre duvarları tam anlamıyla tahrip oluyor. Vücuttaki depo yağların yapısı olduğu gibi bozuluyor. Bozulan dokuların içerisinden açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf nodülleri kullanılır bir şekilde vücuttan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Kavitasyonla Zayıflama Süresi Ne Kadardır?

Kavitasyon ile zayıflama tedavisi, sabır gerektiren bir yöntem olarak bilinir. Vücutta bulunan yağlı bölgelerin kalınlığına göre tedavi seansları uzayabilir ya da kısalabilir. İlk seans aşamasında yağ parçalama ve uzaklaştırma üzerine bir tedavi yöntemi uygulanır. Bu seansın ardından yüzde 87′lik bir hasta oranında 2 ile 10 cm arasında incelme gözlemlenmiştir.

Daha da incelme gerektiğine karar verildiği takdirde seanslar haftada 1 uygulanır. Kavitasyon eşliğinde tedavi sürecine girdiğiniz takdirde bol su tüketimi son derece önem taşır. Vücudun tedavi esnasında kaybettiği sıvı miktarını tamamlamak son derece büyük önem taşır. Bu tedavi yöntemi ile bölgesel incelme aşamasında kısa sürede olumlu etkiler gözlemlenebilmektedir.

Kavitasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanıyor?

Vücudunuzda incelmesini istediğiniz noktaların hemen hemen hepsine uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Sırttaki yağlanmalara dahi uygulanabilen tedavi yöntemi, kısa vadede iyileşme gösteren önemli bir tedavi yöntemidir. Selülitleri azaltmaya yönelik etkisi de çok olumlu olan tedavi yöntemi, güçlü ultrason dalgaları yayma özelliğine sahiptir ve bu dalgalar vücutta çözünemeyen yağ tabakalarını parçalayarak açığa çıkmasını sağlar.

Tedavi yönteminin ardından vücutta ki katı yağlar sıvıya dönüşür ve yakılabilir seviyeye ulaşır. Seanslar öncesi ve sonrasında kişinin ölçüleri alınarak değişim süreci sürekli kontrol altında tutulur. Ölçülerin ilk alınışı ile son alınışı arasında 2 ile 10 cm arasında incelme gözlemlenmesi garantidir.

Kimler Kavitasyon Tedavisi Göremez? Yaş Sınırı Nedir?

Bu tedavi yöntemi, tam anlamı ile radyasyon bazlı uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ultrasonik ses dalgaları eşliğinde uygulanır. Sağlık sorunu olmayan tüm herkes bu tedavi yöntemini uygulatabilir. Sağlık sorunu olan kimselerden ise tedavi süreci öncesinde hastalıkları ile alakalı doktor raporu istenir ve “UYGUNDUR” onayı eşliğinde tedavi süreci başlatılır. Tedavi için herhangi bir yaş sınırı da söz konusu değildir.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara