• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Kilolu Kişilerde Neden Sivilce Daha Çok Çıkar?


Kilolu Kişilerde Neden Sivilce Daha Çok Çıkar?

Kilolu Kişilerde Neden Sivilce Daha Çok Çıkar?

Sivilce özellikle kadınlar için rahatsız edici bir durum olmaktadır. Pek çok kadın ergenlik çağından itibaren sivilceleriyle baş etmek için büyük çabalar göstermektedir. Ancak ilaçlar, yüz maskeleri ve kozmetik ürünleri her zaman yeterli sonucu veremeyebiliyor. Bu durum ise insanlarda bunalıma dahi yol açabilmektedir. Ayrıca sivilce çıkmasının nedenleri arasında sayılabilecek pek çok faktör bulunmaktadır. Beslenme alışkanlıkları nedenler arasında en önemlisi oluyor. Yağlı yiyecekler sivilcelerin ana kaynağı olmaktadır. Bunun yanı sıra kilosu fazla olan kişilerde sivilcelerin çıkması sıklıkla görülen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Kilolu olan kişilerde yağ oranı fazla olmaktadır. Yağlar ile sivilcelerin ilişkisi günümüzde pek çok kişi tarafından bilinen bir gerçek oluyor. Bunun yanı sıra kilolu kişilerde salgılanan bazı hormonlar da sivilceli olmaktadır. Bu hormonlar ve aşırı yağın etkisinin görülmesine ise ergenlik çağında başlanıyor.

Bunların yanı sıra kilolu, alkol kullanan ve beslenme düzeni bozuk bu sebeple karaciğer yağlanması olan kimselerde de sivilceler görülebilmektedir. Bu duru göz önünde bulundurulduğunda sivilcelerden kurtulmak için beslenmeye neden dikkat edilmesi gerektiği de gözler önüne serilmiş oluyor. Günümüzde uzmanlar da bu konuyu dikkatle inceliyor. Uzmanlara göre de aşırı kilolar sivilce ve aknelerle farklı şekilde kendilerini göstermeye devam ediyor. Kilo sivilce ilişkisi bu noktada bilimsel verilerde de ortaya çıkıyor.

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolu

Kilolardan kurtulmak sivilcelere karşı önemli bir çözüm olacaktır. Ancak kilo vermek için yapılacak çalışmalarda da dikkatli olunması gerekiyor. Tek tip beslenme diyetleri ve kilo vermek için kullanılacak ilaçlar farklı sorunlar ortaya çıkartacaktır. Bu durumda uzmanlardan destek almak daha yararlı bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Diyetisyenler de bu konuda yeterli destekleri vermekte ve doktor desteğiyle sivilce tedavisi konusunda önemli yol kat edilebilmektedir.

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara