• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Kuru Cildi Nemlendirmek İçin 3 Basit ve Etkili Yöntem


Kuru Cildi Nemlendirmek İçin 3 Basit ve Etkili Yöntem

Kuru ciltle başa çıkmak kolay değildir. Kaşıntı, kızarıklık, ince çizgilerin zamanından önce ortaya çıkması, donuk ve sağlıksız bir görünüm gibi sorunlar yaşanabilir. Kuru cildi nemlendirmek için düzenli olarak uygun ürünlerle veya ev yapımı maskelerle bakım yapmak gerekir. Cildiniz kuru ise aşağıdaki uygulanması basit, sonucu etkili yöntemleri deneyebilirsiniz. 

Badem Yağı ile Bakım


Badem yağı yüzlerce yıldır kuru ciltle savaşmak için kullanılan bir malzemedir. Cildi nemlendirir ve yumuşatır. Mikrop ve iltihap karşıtı özellikleri olduğundan egzama gibi cilt sorunlarıyla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Taze Aloe Vera Jeli ile Masaj


Aloe vera cildin nemini korumaya yardımcı olan polisakharit isimli bir madde içerir. Kolajen ve elastin üretimini destekleyerek cilde elastikiyetini geri kazandırır. İltihap karşıtı ve iyileştirici özellikleri olduğundan kuruluğa yol açan cilt sorunlarıyla savaşmanıza yardımcı olur. Cilde taze aloe vera jeli ile masaj yapmanın rahatlatıcı etkisi de vardır.

Karpuz Suyu ile Bakım

Bol miktarda su içeren karpuz, cilt dostu vitaminlerden yana zengindir. Cilt hasarının onarılmasına yardımcı olacak antoksidan maddeler içerir. Dahası, cildi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyabilir. Kuru cildi nemlendirmek için karpuz suyu ve balla maske hazırlayabilirsiniz. 


Eklenme Tarihi: 19/06/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: binkelam.com
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 02/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara