• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Kuru Ciltler İçin En İyi Ev Güzellik İpuçları


Kuru Ciltler İçin En İyi Ev Güzellik İpuçları

Kuru Ciltler İçin En İyi Ev Güzellik İpuçları Kuru ciltler en sorunlu cilt tiplerindendir. Sürekli ve düzenli olarak nemlendiriciye ihtiyaçları vardır. Bunun için sizlere kuru ciltler için ev yapımı güzellik ipuçlarını hazırladık. Böylece doğal olarak cildinizin bakımını yaparken mükemmel görüneceksiniz.

Kuru cilt kuruluğundan dolayı pullanmaya elverişli bir cilttir.Yazın sıcaktan kışında soğuktan kuruyup pullanır.Ölü tabakaların oluşturduğu pullanma cilde sağlıksız bir görüntü verir.Kuru ciltler için hazırlanmış çoğu güzellik ürünü cilde iyi gelir fakat son derece pahalıdırlar. Sizlerde guzellik.com.tr olarak önereceğimiz kuru ciltler için doğal güzellik sırları ile bu maliyeti düşürüp cildinizin bakımını yapabilirsiniz. 

Temizleyici yağ: Kuru ciltlerin temizliği son derece önemlidir.Kuru cildin temizlenmesi için Hint yağı uygulaması yapılmalıdır.Çünkü Hint yağı cildi onarır.Hint yağının içine bir miktar zeytinyağı karıştırın.Bu karışımı yüzünüze uygulayın.Yağın hafif ılık olması cildi daha iyi onarır.Bu yüzden hafifçe ısıtabilirsiniz.Sonra ılık bir havluyu yüzünüzün üzerine yerleştirin.Biraz bekletip çekin.Böylece cildiniz pürüzsüz ve yumuşak hale gelir. 

Bal paketi: Bal kuru ciltler için harika bir üründür.Bal cildin kırışıklıklarını azaltır ipeksi ve yumuşak bir cilt sunar.Bal ve portakal suyunu karıştırıp cildinize uygulayın.10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. 

Yumurta paketi : Protein sağlıklı bir cilt için çok önemlidir.Kuru cilt için en iyi ev yapımı güzellik ipuçlarındandır. Bir yumurta alın ve beyazı ile sarısını ayırın.Daha sonra yumurtanın sarısını alıp bir miktar portakal suyu ile karıştırın.Bir çay kaşığı hint yağı ve zeytinyağı ekleyin. Az miktarda su,bir kaşık bal,taze sıkılmış limon suyu ve bir kaç damla gül suyu ekleyin.Bu karışımı sabah banyo yapmadan önce cildinize uygulayın.Biraz bekletip yıkayın. 

Çikolata paketi : Cilde eritilmiş çikolata sürmek cildi yumuşak ve esnek hale getirir.Ayrıca cilde parlaklık verir.Bunu yapmak için kakao tozunun içine beş yemek kaşığı bal,beş yemek kaşığı mısır unu, iki yemek kaşığı avokado ekleyip karıştırın.Bu karışımı cildinizde yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. 

Yumurta ve yağ maskesi: 1 yumurta alın içine bir çay kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırın.Daha sonra bir kaç damla gül suyu ekleyin.Karışımın çok cıvık olmadığından emin olun. Yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın. Daha sonra ılık su ile yıkayın. 

Muz maskesi: İki tane muzu öğütmek için miksere atın. Bu hamuru yüzünüze iyice yayarak sürün. Bir saat beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. 

Avokado maskesi : 1 tane avokadonun suyunu sıkın.içine bir miktar yoğurt ve bir çay kaşığı bal ekleyin.Karıştırın.Cildinize iyice yayarak sürün biraz bekledikten sonra yıkayın. 

Yoğurt paketi : İki çorba kaşığı yoğurt alıp içine biraz bal ekleyin.Karıştırıp cildinize uygulayın.Yüzünüzde bir saat beklettikten sonra yıkayın. 

Kuru ciltler için doğal ev yapımı güzellik sırları kuru cildinizin problemlerini büyük ölçüde çözecektir.


Eklenme Tarihi: 10/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara