Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 21/05/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Kuru saçlar ve Saç Dökülmesi Yaşayanlar İçin Mucize Çözümler


Kuru saçlar ve Saç Dökülmesi Yaşayanlar İçin Mucize Çözümler

Kuru saçlar ve Saç Dökülmesi Yaşayanlar İçin Mucize Çözümler

Saç yapınız kuruysa, üstelik siz sürekli kimyasal maddelerle ve hatta şekillendirmekle daha da yıpratmışsanız aslında saçınızı sağlıklı bir hale getirmek için bir çözümünüz var.

Öncelikle kuru ve yıpranmış bir saç, sürekli ısı kullanarak şekillendirilmek istemez. Bunun için saçınızı sağlıklı hale getirene kadar bir süre onu kendi haline bırakmanız gerek. Kullandığınız şampuanlar ve kremler yeterince kimyasal içeriyorken bir de ona ısı uygulamanız, saçınızı daha da yıpratmaktan başka bir şey yapmaz. Üstelik dökülmesi de artar.

Saçınızı her taradığınızda tarağınızda kalan saç telleri canınızı sıkmaya mı başladı. Elinizi saçınıza götürdüğünüzde, her defasında parmaklarınızın arasında saçlarınızı mı buldunuz?

Bununla karşılaşmanın diğer bir nedeni ise saç yapınızın kuru olmasıdır. Saç yapınız zaten kuru, bir de onu nemlendirme adına hiçbir şey yapmadığınız sürece o sağlıksız olmaya devam edecek. guzellik.com.tr olarak önerimiz en azından saçınızı taradığınızda, tarağınızı biraz su ile nemlendirin ve ardından saçınızı öyle tarayın. Tabii asıl çözüm bu değildi.

Saçınızı nasıl eski haline getirebilirsiniz? Hem daha sağlıklı ve hızlı uzatıp, hem de nemlendirebilirsiniz? Üstelik de dökülmesini engelleyerek!

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler

Kurutulmuş lavanta: Büyük bir su bardağı ya da iki su bardağı kadar suya ekleyeceğiniz bir tutam lavantayı kaynattıktan sonra on dakika kadar demlemeye bırakın. O sırada saçınızı yıkayın, temizleyin ama ıslak kalsın. Demlemeye bıraktığınız lavantayı süzün ve sonra temiz saçınıza uygulayın. Bir süre saçınızda kalsın, havluyla sarın. Otuz dakika kadar bekletseniz yeterli olur. Ardından saçınızı tarayıp kurutabilirsiniz. Lavanta uzmanlara göre kuru saça daha iyi geldiğini söylenilir. Haftada iki kere bunu yaptıktan sonra saçınızın dökülmesi azalacak ve de yumuşayacak. Ayrıca kuruluğundan bir eser kalmayıp nemlenecek. 

Ek olarak: Saçınızda herhangi bir kepek sorunu yaşıyorsanız, lavanta kurusunu kullanırsanız artık yaşamayacaksınız.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara