• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 27/05/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Kuru Ve Yıpranmış Saçlar İçin Ev Yapımı Maskeler


Kuru Ve Yıpranmış Saçlar İçin Ev Yapımı Maskeler

Donuk, kırılgan ve kuru saçlar yaygın bir problemdir ve görünümü ciddi derecede etkiler. İşe veya okula giderken, arkadaşlarınızla bir yerde otururken, sevgilinizle dolaşırken, eşinizle bir davete katılırken saçlarınızın sağlıklı, parlak ve canlı görünmesini istersiniz. Ancak, temizlik ve bakımla ilgili hatalar, saç boyaları, bolca kimyasal içeren saç kozmetikleri, güneş ışınları gibi etkenler zaman içinde saçlarınız üzerinde olumsuz etkiler yapar. Fakat üzülmeyin; kuru ve yıpranmış saçlar için ev yapımı maskeler hazırlayarak bu etkileri ortadan kaldırmak mümkündür.

Saç maskesi uygularken bekleme süresini başınızı streç film veya poşetle kapatarak geçirmenizi tavsiye ederiz. Böylece maskenin saçlarınıza daha iyi, daha derinden işlemesini sağlamış olursunuz. Malzemeleri iyice karıştırarak homojen bir karışım elde etmeye de dikkat etmelisiniz.

Avokado Maskesi

İyice ezip püre haline getirdiğiniz olgun bir avokadoyu bir yumurtanın akıyla karıştırın. 1 yemek kaşığı da zeytinyağı, argan yağı, jojoba yağı veya Hindistan cevizi yağı ekleyin. Maskeyi saçlarınıza uygulayıp yarım saat bekleyin. Sonra da saçlarınızı bol miktarda tazyikli suyla yıkayarak çıkarın.

Zeytinyağı ve Bal Maskesi

3 yemek kaşığı zeytinyağını 2 yemek kaşığı balla karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi saçlarınıza iyice yedirin. 20 dakika sonra saçlarınızı yıkayarak maskeden arındırın.

Muz ve Badem Yağı Maskesi

1 muzu çatal kullanarak ezin. Üstüne 1 çay kaşığı badem yağı ekleyin. İki malzemeyi karıştırarak hazırladığınız maskeyi saçlarınıza uygulayıp 15 dakika bekleyin. Son olarak saçlarınızı bol miktarda suyla yıkayın.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Yumurta, Zeytinyağı ve Mayonez Maskesi

1 yumurtayı iyice çırpın. Üstüne 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı mayonez ekleyin. Malzemeleri güzelce karıştırarak pütürsüz bir maske oluşturun. Maskeyi saçlarınıza uyguladıktan sonra 20 – 30 dakika bekleyin. Sonra saçlarınızı iyice yıkayarak temizleyin.

Sıcak Yağ Tedavisi

Argan yağı, zeytinyağı, Hint yağı veya jojoba yağı gibi saç bakım yağları arasından bir tanesini seçin. 2 – 3 yemek kaşığı kadarını ocakta benmari yöntemiyle hafifçe ısıtın. Çok ısıtmamaya veya yakmamaya dikkat etmeniz önemlidir. Sonra bu yağı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekleyin. Daha sonra saçınızı yağdan arındırmak için iyice yıkayın.

İsterseniz 2 – 3 yağdan oluşan bir karışımı da tercih edebilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara