Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 23/02/2021 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Cilt Bakımı

Kusursuz Bir Cildin Sırları


Kusursuz Bir Cildin Sırları

Kusursuz Bir Cildin Sırları

Genel itibarıyla kadınlar, kusursuz ve parlak bir cilde sahip olabilmek amacıyla pek çok kozmetik ürün kullanır. Fakat kozmetik ürünlerin yanı sıra aynı zamanda cilt sağlığı açısından uygulamış oldukları çeşitli yöntemler de mevcuttur.

4-2-4 Yöntemi

4-2-4 yöntemi kusursuz cüz açısından en sevilen cilt temizliği yöntemlerinden biridir. Bu uygulamada cilde 4 dakika boyunca bakım yağı ile masaj yapıldıktan sonra temizleme jeli ile cilt 2 dakika kadar temizlenir. Daha sonrasında ise 4 dakika kadar cilt su ile durulanır.

Konjac Süngeri Kullanımı

Konjac süngeri, konjac bitkisinden imal edilir ve cilt bakımında kullanılır. Bu sünger düzenli bir şekilde kullanıldığında ciltte bulunan siyah noktalar, yağ ve kir temizlenerek bütün gözenekler açılır. Fakat süngeri kullanmadan önce yumuşatmak amacıyla birkaç dakika ılık suda bekletmek İyi olacaktır. Daha sonrasında ise hafifçe sıkıp dairesel hareketlerle yüzün temizlenmesi gerekir.

Haftada Bir Kez Cilt Bakımı

Cildin kusurlarının giderilmesi ve daha sağlıklı görünmesi amacıyla düzenli bir şekilde cilt bakım maskesinin uygulanması gerekir. Bu sebeple en az haftada bir kez cilt bakımı yapmak, cildin pürüzsüz bir güzelliğe kavuşmasını sağlayacaktır. Cilt tipine uygun bir şekilde alınacak ürünler uygulanırken öncelikli olarak hafif dokulu olan ürünlerden başlamak gerekir. Daha sonrasında biraz daha yoğun kıvamlı olanları, en son etapta ise kremleri uygulamak ve cilde iyi gelecektir. Böylelikle uygulanılan ürünler, cilde daha kolay nüfuz eder.

Dört Mevsim Güneş Kremi

Cilt bakımı ile ilgili sıklıkla yapılan hataların başında güneş kreminin yalnızca yaz aylarında kullanılmasıdır. Oysaki durum tam tersidir. Çünkü kış aylarında da güneşte bolca ultraviyole ışınları bulunur. Bu ışınlar, kış aylarında dahi insanın vücudunu olumsuz yönde etkiler. Bu olumsuzluklardan kurtulabilmek amacıyla bireylerin özellikle dikkat etmeleri gereken hususların başında dört mevsim boyunca güneş kremi kullanmaktır.

Pirinç Suyu

Yüzyıllardan beridir pirinç suyu, cilt bakımında kullanılan mucizevi yöntemlerdendir. Cildin rengini açarak kusursuz bir görünüme kavuşması açısından kullanılan pirinç suyu, özellikle de Asya ülkelerinde tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir. Düzenli bir şekilde cilde pirinç suyu uygulamak aslında cildin renk tonunu eşitler ve daha parlak bir görünüm ortaya çıkmasını sağlar.

Sıcak Sudan Uzak Durmak

Cildi parlayan ve etrafa adeta Işıklar saçan kadınlara sorduğunuzda kesinlikle ılık su ile duş aldıklarını ya da yüzlerini yıkadıklarını söyleyeceklerdir. Bu nedenle özellikle de sıcak suyun direk cilde temas ettirilmemesine dikkat edilmelidir. Çünkü sıcak su, ciltte bulunan nem oranını ve dengesini bozarak cilt üzerinde çeşitli pullanmalar ve sertleşmeler meydana getirecektir. Bu nedenle her gün ılık su ile duş almak ya da cildin belirli bölgelerinin, yüzün yıkanması çok daha parlak ve çok daha sağlıklı olacaktır.guzellik.com.tr

Vitaminler

Harika bir cilde sahip olmak isteyen kadınların özellikle de vitaminleri doğrudan almaları ya da vitaminlerden elde edilen sabunları kullanabilirler.

Bol Su Tüketmek

Su içerisinde bulunan mineraller, cilt için harika bir uygulama olur. Bu nedenle bol su tüketmek cilt için iyi gelir.

Kahve Posası

Sohbetlerde eşlik etmek amacıyla kahve birebirdir. Bir de kahveler içildikten sonra fincanın altında kalan posanın atılmaması gerekir. Bu posanın özellikle de gözaltı torbalarına uygulanması ile mükemmel ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkacaktır.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara