Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 26/02/2021 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik

Kusursuz Bir Cilt İçin Güzellik Sırları


Kusursuz Bir Cilt İçin Güzellik Sırları

Kusursuz Bir Cilt İçin Güzellik Sırları

Kusursuz bir cilde sahip olmak her kadının istediği bir istek olup bazı kadınlar kusurlarını genellikle makyaj yoluyla kapatmaya çalışmaktadır ki bu durum cildi çok daha kusurlu hale getirmektedir. Cilt kusurlarının nedenlerini sayarsak liste; hava şartları, yanlış beslenme, zararlı kozmetik ürün kullanımı vb. olarak uzayıp gitmektedir.

1.    4-2-4 Kuralı ile Cildinizi Temizleyin.

Cilt temizliğinde etkili ve ana madde olan 4-2-4 yönteminin açılımı şu şekilde: cildinize 4 dakika boyunca cilt bakım yağı ile masaj yapın ve daha sonra 2 dakika boyunca cildinize uygun temizleyici bir ürünü yüzünüze uygulayın ve daha sonra 4 dakika boyunca yüzünüzü durulayın. 

2.    Konjac Süngeri Kullanın.

Konjac süngeri konjac bitkisinden yapılmakta olup cildi köpükleme esnasında kullanıldığında cilt hastalıklarını minimize ediyor. Dikkat edilmesi gereken nokta bu süngeri kullanmadan önce ılık suda en az 2 dakika bekletmeniz; aksi takdirde cildinizi tahriş edebilir. 4-2-4 yönteminde köpürtme esnasında dairesel hareketler kullanarak cildinize uygulayabilirsiniz.

3.    Düzenli Bir Şekilde Maske Yapın.

Düzenli maske yapımı bir cildin olmazsa olmazlarındandır. İsterseniz evde doğal bir maske yapıp isterseniz kliniklerce test edilmiş bakım maskelerini cildinize uygulayarak rutin bakımınızı yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri cildinize uyun bir maske tercihi; diğeri ise maskenin cilde uygunluğu ve ciltte kalma süresi. Maskeleri uygulamadan önce maskeyi kolunuzda küçük bir bölgede denemenizde fayda var. Ayrıca bir maske ciltte en fazla 10-20 dakika beklemelidir. guzellik.com.tr

4.    Güneş Kremi Sürmeyi İhmal Etmeyin.

Güneş kremi ciltte kalın bir bariyer oluşturarak güneşten gelen UVA-UVB ışınlarının zararlı etkilerinden cildi korur. Bu ışınlar ciltte özellikle kahverengi lekelerin oluşumunu hızlandırıyor ve kırışıklık artışı meydana getiriyor. Bu yüzden yaz kış demeden güneş kremi ihmal edilmeden cilde sürülmeli ve cilt tipine uygun bir faktör seviyesi seçilmelidir.

5.    Yeşil Çay ve Naneden Yararlanın

Yeşil bitkilerden olan nane ve yeşil çay anti bakteriyel özelliğiyle cildi olası mikroplardan koruyor. Ayrıca buzluktan çıkarılan yeşil çay torbaları göz altı morluklarına ve kırışıklıklarına çok iyi gelmektedir. Nane ve yeşil çay cilde parlak ve genç bir görüntü getirmektedir. Cilde tonik olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu çayı düzenli tüketmek de etkili bir bakım çeşididir.

6.    Düzenli Su ve Bol Meyve Sebze Tüketin.

Günde en az 2 litre su tüketmek, bol meyve ve sebze tüketimi cilt bakımının en önemli unsurudur. Eğer bu madde yerine getirilmezse yapılan hiçbir bakım şeklinin cildinize bir getirisi olamaz.

7.    Sigara ve Alkolden Uzak Durun.

Bu madde kusursuz bir cilde sahip olmanın olmazsa olmaz bir maddesi olup kesinlikle bu ikili kullanılmamalıdır.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Ekleyen:

Güzellik

Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara