• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 12/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Kusursuz Güzellik İçin Ufak Detaylar; Mükemmel Kaşlara Sahip Olmanın 3 Yolu


Kusursuz Güzellik İçin Ufak Detaylar; Mükemmel Kaşlara Sahip Olmanın 3 Yolu

Kusursuz Güzellik İçin Ufak Detaylar; Mükemmel Kaşlara Sahip Olmanın 3 Yolu

Güzellik kavramı için gerekli kriterler her yıl değişse de aslında herkes için geçerli olan unsurlar belli başlı ana kurallar etrafında oluşmakta.  Güzellik betimlemesi için cilt güzelliği, saç güzelliği ve giyilen kıyafetlerin uygunluğu bir bütün halinde değerlendirilir. Fakat tüm bunlara yön veren güzellik akımları her zaman küçük detaylarda gizlidir. Örneğin kullanılan makyajın tonu, sonbaharda giyilmesi gereken renkler hatta vücut şekilleri bile her dönem güzellik kavramına yön veren değişkenler arasındadır. Bu değişen detayların içinde kaş şekli de önemli bir yer kaplamaktadır. 2000’li yılların başında inceliği ile dikkat çeken kaş modasındaki akım, günümüze limitleri zorlayarak kalın kaşlar ile damgasını vurdu.

 

Fakat bu yeni akım ile birlikte neredeyse şekil dahi verilmeden doğal bırakılan kaşlara kusursuz bir görüntü kazandırmak da oldukça zorlaştı. Makyajın en can alıcı noktası olan gözler için kilit bir görev üstlenen kaşları doğal ve dolgun göstermek her ne kadar zor gözükse de aslında birkaç basit yöntem ve ürün yeterli. Kalkık kaşlar ile vurgulu makyajlar elde etmenizi sağlayan o yöntemleri guzellik.com.tr olarak sizler için sıraladık.

Pudra ile seyrek kaşları doldurabilirsiniz

Başarılı bir makyajda en önemli ayrıntı olan göz bölgesi için kaşlar oldukça önemlidir. Peki ya seyrek kaşlara sahip olan kişiler bu önemli noktayı nasıl destekleyebilir? Aslında cevap çok basit. Makyaj malzemeleriniz arasında bulunan pudra, kaşlardaki seyreklikleri doldurmanıza kolayca yardımcı olur. Kaşların altına dolgun ve kalın bir gölge oluşturarak göz makyajınızı destekler.

Pudra kullanarak kaşlarınızı doldurmak için yapmanız gereken şey hem açık hem de koyu renk içeren bir palet seçmenizdir. Sonrasında ise açıya sahip bir makyaj fırçası yardımı ile köşelerden başlayarak kemere doğru açık renk kullanılır. Arkasından da uçları koyu renklerle doldurarak şekil verilir. Bu sayede hem sağlıklı hem de yoğun bir kaş görünümü elde edilebilir.

Jel kullanarak kaşlarınıza sabit bir görünüm verin


Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan jel ürünler kaşların dağınıklığını düzeltir ve çok daha şık durmasını sağlar. Birbirinden ayrı bir görünüme sahip olan kalın kaşlar, jel kullanımı ile birlikte birbirlerine yaklaşarak sabit bir görüntü kazanırlar.

Kel kullanımı için öncelikle kalın kaşlar bir fırça yardımı ile taranır ve sonrasında hatların dışına doğru jel uygulanır. Aynı zamanda bu ürünü herhangi bir kaş boyası ile kaşları boyadıktan sonra da rötuş olarak uygulayabilirsiniz.

 Kalem kullanmaktan vazgeçmeyin


Yıllardan beri makyaj malzemeleri arasında en uzun kullanılan ürünler kuşkusuz ki kalemlerdir. Göz makyajında hem vurgulayıcı hem de göz alıcı noktalarda tercih edilen bu ürün aynı zamanda kaşların arasında boşlukları düzelterek, onlara düzgün bir şekil vermek için de kullanılır. Kaş kalemlerinin sivri uçlu kalemleri sayesinde doğal darbeler uygulayabilir, kaşlarınızın seyrek yerlerini kolayca doldurabilirsiniz.

Kaş kalemleri için kaşlarınıza kusursuz şekil vermek için yapmanız gereken tek şey; doğal saç teli şeklinde kaşlar üzerinde ince çizgiler çizmek ve dolgu efekti vermektir. Bazı kaş kalemi ürünlerinin ucunda fırça bulunmaktadır. Bu fırça yardımı ile uygulanan boyalar yumuşatılarak dağıtılabilir ve kaşlara daha doğal bir görünüm verilebilir.

Kaş kalemi seçiminde kriter olarak saç rengi göz önünde bulundurulmalıdır. Sarı tonlarda saçlara sahip kişiler kaş dolguları için iki tona kadar koyu renkler tercih ederken koyu saçlar için bir ya da iki tona kadar açık renklere sahip kaş kalemi alınmalıdır.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara