Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 31/08/2020 kategori: Lazer Epilasyon Ekleyen: guzellik.com.tr

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Ettikleriniz


Lazer Epilasyon Hakkında Merak Ettikleriniz

1996’dan bu yana kullanılan bir istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon uygulamasının 4 – 8 seanstan sonra tüylerin miktarını yüzde 60 – 80 arasında ve kalıcı olarak azaltması beklenir. Uygulamanın sonuçları kişinin yaşına, cinsiyetine, tüylerinin rengine ve kalınlığına, epilasyon yapılacak bölgeye, hormonal bir sorun olup olmadığına (Hormonal bozukluğu olan kişilerde tüylerde geri dönüşler olabiliyor), kullanılan cihazın özelliklerine ve lazer ışınlarının dozuna ve ten rengine göre değişir. Kişinin yaşı lazer epilasyonun seans sayısını şu şekilde etkiler: Ergenlik döneminde ve 20’li yaşlarda sonuç almak için daha fazla seans uygulamak gerekir. Yaş ilerledikçe yapılması gereken seans sayısı azalır.

Lazer epilasyonla tek seansta bütün kılları yok etmek mümkün değildir, çünkü vücut kılları farklı zamanlarda birbirinden bağımsız olarak farklı gelişim evrelerinde olurlar. Lazer epilasyon daha çok anajen evre denilen dönemde, yani kıllar aktif durumda iken etki gösterir. Kılların hepsi aynı zamanda bu dönemi yaşamaz. Örneğin bacağınızdaki her 100 kıl kökünün 20’si aktif durumda, kalanları uyku halindedir. Bu yüzden bir seansta kılların ancak yüzde 20’si ortadan kaldırılabilir. Öte yandan kıllar bir evreden bir diğerine 2 – 4 aylık aralarla geçerler. Yani bu kadar süre geçtikten sonra ilk seansta uykuda olan tüylerin yüzde 20’si aktif hale geçecek ve bir sonraki seansta da bunlar ortadan kaldırılabilecektir. 

Kişilere ten renklerine ve tüylerinin özelliklerine göre farklı lazer epilasyon cihazları ile uygulama yapılır. Teni açık renk olanlar daha avantajlıdır, koyu renk tenlerde, yanma riski olduğundan daha düşük dozda ışınlar uygulanır, bu da sonucun etkisini azaltır. Koyu kahve veya siyah renkteki kalın tüyleri olan kişiler uygulamadan en verimli sonuçları alırlar. guzellik.com.tr

Lazer epilasyon yaptırmadan önce tüy sarartıcı maddeler ve cildi soyan kremler kullanmamak gerekir. Ayrıca kimyasal peeling yaptırılmamalı; cımbız, epilatör ve ağda kullanımı uygulamaya 4 hafta kala tamamen bırakılmalıdır. Yine uygulamanın 1 ay öncesinde bronzlaşmaya çalışmaktan kaçınmak ve cildi güneş ışınlarından korumak gerekir.

Kişi lazer epilasyon yaptırdıktan sonra hemen günlük yaşantısına dönebilir ama bazı noktalara dikkat etmelidir. Cildin açıkta kalan bölgelerine epilasyon yapıldıysa bu bölgeler bir sonraki seansa kadar güneş ışınlarından korunmalıdır. Bunu özellikle güneşli havalarda kaliteli ve yüksek faktörü bir güneç koruyucu kullanarak halledebilirsiniz. Ayrıca uygulamadan sonraki 1 gün boyunca guzellik.com.tr olarak önerimiz temizlik için çok sıcak su kullanmaktan kaçınmak gerekir.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara