Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: kategori: Lazer Epilasyon Ekleyen: Güzellik Rehberi

Lazer Epilasyon Yaptırmanın Olumlu ve Olumsuz Yönleri


Lazer Epilasyon Yaptırmanın Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Hayat boyu istenmeyen tüylerle uğraşmak hemen hiç kimsenin hoşuna gitmez. Pek çok insan günlük, haftalık ya da aylık olarak evde ya da bir güzellik merkezinde çeşitli epilasyon yöntemleri uygular veya uygulatır. Ancak bu yöntemlerin bir kısmı tüylerin kısa sürede tekrar çıkmasına neden olurken bazıları gereğinden fazla zaman alabilir. Üstelik tüyleri jiletle alma ve tüy dökücü krem kullanma gibi yöntemler tüylerin daha da güçlenmesine, daha hızlı uzamalarına, daha inatçı olmalarına ve renklerinin koyulaşmasına neden olabilir.

Jilet, ağda, cımbız gibi yöntem ve araçlar istenmeyen tüyleri geçici olarak ortadan kaldırsalar da etkinlikleri lazer epilasyon tedavisinin ortaya çıkardığı kalıcı sonuçlarla kıyaslandığında oldukça düşüktür. Lazer epilasyon yaptıranlar, eğer tedavi güvenilir bir uzman tarafından uygun bir merkezde ve doğru araçlarla gerçekleştirilmişse, vücutlarının arzu ettikleri bölgelerindeki tüylerden kalıcı ya da oldukça uzun vadeli olarak kurtulurlar.

Lazer epilasyonun günümüzde sıklıkla tercih edilen bir epilasyon yöntemi olmasının nedeni kalıcılığı ve diğer yöntemlere nazaran kısa bir süreç içinde tamamlanabilmesidir. Uygulama deri altındaki kıl köklerine uygulanan lazer ışınlarının kılları ve köklerini yakarak ortadan kaldırması ve sonuçta hedeflenen bölgede tüy üretiminin tamamen durması esasına dayalıdır.

Lazer Epilasyon

 

 Lazer Epilasyonun Olumlu Yönleri

Verimlilik: Diğer tüy alma yöntemleriyle kıyaslandığında lazer epilasyon son derece etkili ve kalıcı sonuçları olan bir tekniktir.

Hız: İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın şimdiye dek keşfedilmiş en hızlı yöntemi lazer epilasyondur. Bu yöntemle hedeflenen alandaki tüylerin büyük bir kısmı saniyeler içinde işlemden geçebilir. Bacaklar ya da sırt gibi geniş vücut yüzeylerinde ise seanslar ortalama bir saat içinde tamamlanır.

Etkinlik: Etkili bir lazer epilasyon tedavisi için pek çok faktörün bir araya gelmesi gerekir. Bunlardan en önemlileri tedaviyi uzman bir kişinin uygulaması, kullanılan lazer aracının tedavi yaptıracak kişinin vücut ve tüy yapısına uygun olarak seçilmesi, belirlenen seansların düzenli ve eksiksiz olarak tamamlanması ve tedavi sonrası doktor/uzman önerilerinin yerine getirilmesidir. Lazer epilasyonun kalıcılığı konusunda ortaya çıkan tartışmalar genelde bu faktörlerden bir ya da birkaçının sekteye uğramasından kaynaklanır. Doğru biçimde uygulanan lazer epilasyon sonrası istenilen amaca ulaşılamaması için bir sebep yoktur.

Lazer Epilasyonun Olumsuz Yönleri

Elbette hiçbir epilasyon yöntemi tamamen kusursuz değildir. Lazer epilasyonun dezavantajları ya da üzerinde iki kez düşünülmesi gereken özellikleri arasında;

- Estetik tıbbında henüz %100 kalıcı bir epilasyon yöntemi olarak kabul görmemiş olması,

- Yanlış tedavi ya da eksik/yanlış tedavi sonrası bakım sonucunda ciltte yanıklar, kaşınma, şişme, renk bozuklukları gibi yan etkilerin görülmesi

- Maliyetinin diğer yöntemlere göre nispeten yüksek olması sayılabilir.

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce

Lazer epilasyon, özellikle bu işlemi ilk kez yaptıracaklar ya da daha önce tedaviye başlayıp yarım bırakmış olanlar için, biraz huzursuz edici olabilir. guzellik.com.tr - Epilasyonu bir hastane ya da muayenehane ortamında, en azından gerekli diploma ve sertifikalara sahip bir uzmanın ellerinde yaptırmak hem işlem öncesinde merak ettiğiniz her sorunun cevap bulması, hem de ilk seansınızın ve izleyen ziyaretlerinizin mümkün olduğunca acısız ve başarılı geçmesi açısından çok önemlidir. Cilt sağlığıyla doğrudan ilişkili böyle bir işlemin kesinlikle güvenilir olmayan merkezlerde, piyasa fiyatının çok altında bedeller ödenerek veya sıkıştırılmış paketler halindeki kampanyalardan faydalanılarak yaptırılmaması gerekir.

Lazer epilasyonun yan etkileri nadir görülmekle birlikte çeşitli faktörler bu etkilerin gözlemlenme olasılığını arttırmaktadır. Lazer epilasyon yaptırmadan önce yaklaşık yedi hafta boyunca elektrolize girmekten, tüyleri ağda ile almaktan ve cımbız, eldiven gibi araçlarla yolmaktan kaçınmak gerekir. Ayrıca tedaviye belli bir süre kala cildi güneşten korumak, saunaya girmemek ve güneş banyosu yapmaktan kaçınmak da önemlidir.

Lazer Epilasyondan Sonra

Lazer epilasyon seansı sonrası uygulama yapılan bölgede hafif ya da orta dereceli, katlanılabilir bir yanma hissedilmesi çoğu zaman normaldir. Bu tarz bir şey deneyimlediğinizde doktorunuzun/birlikte çalıştığınız uzmanın önerileri doğrultusunda çeşitli nemlendiriciler ya da buz torbası kullanabilirsiniz. Eğer lazer epilasyon yüzünüze uygulandıysa uzmanınız seansta sonra birkaç gün boyunca makyaj yapmamanızı ya da belli ürünleri kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye edebilir. Seansta üzerinde çalışılan tüyler yaklaşık 4 hafta içinde tamamen döküleceğinden bu süre boyunca cildinizi güneşten koruyacak kaliteli bir güneş koruyucu ürün edinmenizde de fayda olacaktır.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara