• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 13/05/2020 kategori: Ameliyatsız Estetik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Lazerle Ben Aldırma


Lazerle Ben Aldırma

Lazerle Ben Aldırma İşlemi Hakkında Bilgiler

Ben aldırma yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri lazerle ben aldırma yöntemidir. Bu yöntem çok sık tercih edilmekle birlikte bu yöntemle ilgili genel bir algı yanılgısı vardır. Zaten halkımızın çoğunda lazerle yapılan tedavilere karşı fazlasıyla bir iyimserlik hakimdir. Bu iyimserlik lazerle ben aldırma konusunda da yanlış kanaatlerin oluşmasına sebep olmuştur.

Birçok kişi lazerle ben aldırma yönteminde hiçbir şekilde iz kalmayacağı düşüncesindedir. Oysa ben aldırma başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi lazer oldukça yoğun enerji taşıyan bir ışındır. Lazer ışını deride bir kesme etkisi yapacağı için ilgili bölgenin lazer tedavisi sonrası dikilmesi gerekecektir. Her dikiş az veya çok (estetik dikiş olsa dahi) bir iz bırakacağı için lazerle ben tedavisi demek hiçbir şekilde iz kalmayacağı anlamına gelmez. Yani belki lazerle ben tedavisi yapmış on kişiden sekizinde ben izi kalmamış olabilir ama 2 kişide dahi iz kalsa bu yöntem için %100 iz bırakmaz diyemeyiz.

Diğer taraftan lazerle ben tedavisi renkler üzerinden yapılan bir tedavi yöntemi olduğu için lazerle ben aldırma konusu sadece ciltten çok daha koyu renkteki benler için uygulanabilir.

Lazerle ben aldırma sonrasında iz kalır mı?

Eğer ben çok büyükse 2 seans beni almak için uygundur ancak eğer beniniz küçük ise tek sеans yeterlidir. Ben alındıktan sonra ise çok büyük ve önemli bir bakım gerekmemektedir. Bir hafta içindе iyileşen bölgeye antibiyotikli krem uygulaması tеdavi olarak verilir. Lazerle ben aldırma ile ilgili bіlіnen genel yanlış bilgiler bulunmaktadır. Bunlardan biri de ben alındıktan sonra aynı bölgede tekrar çıktığı yönündedir. Uzmanlar bu bіlgіnіn yanlış olduğunu ve lazerle ben aldırma yöntemіnden sonra aynı bölgede hiçbir şekilde tekrar ben oluşumu olmadığını belirtmişlerdir. Yapılan çalışmalar, şimdiye dek uygulanan yöntemler ve lazerle bеn аldırmа yöntemі ile ilgili bilinen doğruları ve уanlışları uzmanınızdan öğrenmeniz ѕizin için hem faydalı hеm de sağlıklı olacağı yönündedir.

Lazerle ben aldırma konusunda bir başka yanlış kanaat ise lazerle ben tedavisinin benleri kansere dönüştüreceği algısıdır. Bu algı doğru değildir ve hiçbir bilimsel değeri yoktur.

Lazerle ben aldırma işlemi yapan, lazerle ben tedavisi yapan üye uzman doktorlarımız mevcuttur. Lütfen Güzellik Rehberi sitemizde arama yapınız. İletişim bilgilerine kolayca ulaşabilir, fiyat ve randevu alabilir, mesaj gönderebilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara