Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 08/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Makyaja Yeni Başlayanlara Öneriler


Makyaja Yeni Başlayanlara Öneriler

Makyaja Yeni Başlayanlara Öneriler

Makyaja yeni başlayacak kadınlara daha fazla güzellik için merak ettiği ipuçlarını vererek merak ettiği soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.   Özelikle günlük hayatta veya özel günlerde ne tür bir makyaj seçebilirsiniz ve nasıl bir makyaj yapabilirsiniz? Bunların püf noktalarını açıklamak istiyoruz. 

Makyaj öncesi ön hazırlık

Öncelikle burada cildinizin temizlik işlemini tamamladıktan sonra makyaja başlamanız en dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Cildinizi temizledikten sonra guzellik.com.tr olarak önerimiz cilt tipinize uygun olan nemlendiriciyi sürmeden önce, cildinize düzgün bir şekilde toniklemelisiniz. Bu işlemden hemen sonra cildinize en uygun olan nemlendiriciyi ufak darbeler ile yedirerek cildinizi makyaja hazır hale getirmeniz gerekmektedir. Tabi bu işlemleri yaparken ve göz çevresini ve dudaklarınızı da unutmamanız gerekmektedir. Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra en önemli noktalardan birisi olan fondöten seçimine geliyoruz.

Öncelikle ilk defa makyaj yapacak olanlar bu konuda cilt tiplerini ücretsiz bir şekilde analiz ettirerek fondöten seçimini ona göre yapmalıdır. Cildinizin kuru mu, yağlı mı ve mat bir görüntüsü olduğu konusunda uzmanlardan yardım almanız son derece önemlidir. 

Eğer cildiniz yağlı ise burada içerisinde pudra bulunan ürünleri, kuru cildiniz varsa da nemlendirici bulunan ürünleri alabilirsiniz. Fondöten seçiminde dikkat etmeniz bir diğer konuya da değinmek istiyoruz. Burada genellikle yapılan yanlışlar arasında yüzün yanak bölümlerinde denenmesi makyaj sonrasında kötü görüntü oluşmasına neden olmaktadır. Bu yüzden fondöten seçimini yaparken öncelikle yanakların alt kısmında bulunan çene kemiği kısmı ile boyunun başladığı bölgede denemek makyajda dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. 

Makyajımızı uygulamaya başlayabiliriz

Fondötenin eşit dağılmasını sağlamak için ilk olarak cildinize fondöteni azar azar aldıktan sonra fırça veya sünger yardımı ile yumuşak hareketler ile uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konuların başında sünger mi? Fırça mı? Tercih edeceğiniz sizlere kalmış bir durumdur. İlk başlayanlar için fırça daha sağlıklı sonuçlar verecektir. 

Fondöteni uygulamanızda ki amacın aslında cildinizde bulunan farklı tonların kapatılmasını sağlamak olduğunun altını çizmek istiyoruz. Bu işlemden hemen sonra göz altlarınızda bulunan kısımları kapatmak için uygun hamleleri fırça yardımı ile değil de eliniz ile yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi de yaptıktan sonra yanaklarımızın biraz daha plana çıkmasını sağlayan elmacık kemiklerimize uygun tonlardan pastel renkleri seçerek makyajımıza devam edebiliriz. Burada fazla aşırıya kaçmamanız günlük makyajlarda oldukça fazla önerilmektedir. 

Bu işlemimizde bitirdikten sonra göz kapaklarımıza ve kirpiklerimize uygulayacağımız makyaja geçiyoruz. Göz rengi açık olanları burada açık renkleri, göz rengi koyu olanlarında koyu renkleri tercih etmesi son derece doğal bir görüntüde bulunmanıza yardımcı olacaktır. Sonra rimel yardımı ile kirpiklerimizin biraz ön planda olmasını sağlayabilirsiniz. 

Son olarak ise cildimize uygun olan ruj seçimi ile ilk makyajımızı tamamlayabiliriz. Oldukça dikkat edilmesi gereken konuları sizlere bu yazımızda anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere ulaştırarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara