• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 22/05/2020 kategori: Vücut Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Meditasyonla nasıl zayıflanır?


Meditasyonla nasıl zayıflanır?

Meditasyonla nasıl zayıflanır?

Birçok kilo verme yönteminden sadece bir tanesidir meditasyonla kilo verme. Meditasyonla kilo verilir mi diye düşünenler çok olmakla beraber bu yöntemi tercih edenler de çok. Verilmeyeceğini düşünenlere cevabım ise evet kesinlikle kilo verilir olur. Burada amaç yağların birikmesini engelleyip vücudun metabolizmayı hızlandırarak ideal kiloya ulaşmaktır.

Meditasyonun Zayıflama Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Mesela çok yemek yediniz ve bunun fakındasınız. Kendinize yemekten sonra şunu söylemenizi öneriyolar “ Yine sağlıklı ve dengeli yemek yedim. Vücudum ihtiyacı olanı alacak ve gerisini özgür bırakacak.” Bu sözle ve meditasyonla birazcık da sporla sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Meditasyon yapmayı bilmeyenler için uzmanlarından biraz bilgi aktaralım:

Ellerinizi kulaklarına bastırarak kapatın. Bunun nedenini de şöyle açıklıyorlar: Ellerde bir enerji birikiyor ve bunu kulağa aktarıyorsunuz. Neden kulak? Çünkü burada akupunktur noktaları var. Bu akupunktur noktaları açlık hissini ya da tokluk hissini belirlemede yardımcı olur. Elleriniz ile kulaklarınızı kapattıktan sonra konuşmaya başlamanız gerektiğini söylüyorlar. Bu sözler kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Ama bu sözlere birkaç örnek vermek gerekirse doyduktan sonra artık bana yemek yedirmeni istemiyorum gibi seçenekler bulunabilir ve söylenebilir. Her türlü zayıflama yöntemine başvurulabiliyor. Diğerlerinden istenilen sonuçların alınamaması insanları başka alternatiflere yöneltiyor. Ve sonunda kendileri için en uygun olanı bularak hedeflerine ulaşıyorlar.

Bir uzmana başvurmanın gerekliliğini hatırlatmaya gerek olmaması gerekiyor. Çünkü adı üstünde ‘uzman’ olan kişi çok daha kısa sürede hedeflediğiniz kiloya sizi ulaştırmayı ve hayat kalitenizi yükseltmeyi başarabilir. Kendi bildiğinizi okumak her zaman yarar sağlamaz. Meditasyon, egzersiz, spor ve diyetle birbirine uyum sağlayan bir düzen sayesinde herkes istediği hayata kavuşabilir. Çok daha dinç, fit ve her şeyden önemlisi sağlıklı olmak için biraz çaba sarf etmekte fayda var.

Çünkü sağlığın olmadığı bir hayat elindekiler ne olursa olsun bir fayda sağlayamaz. Sağlıklı ve düzenli bir hayat yaşayan insanların çok daha mutlu olduğu kanıtlanmıştır. guzellik.com.tr olarak önerimiz bunun için, yaşam kalitenizi bir seviye daha yukarılara taşımak için meditasyon ile zayıflamaya başvurabilirsiniz. Eğer olumlu bir geri dönüş alırsanız ne kadar mutlu olacağınızı göreceksiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara