Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 23/04/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Mezoterapi nedir, faydaları nelerdir?


Mezoterapi nedir, faydaları nelerdir?

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi hem güzellik, hem de tedavi amacıyla kullanılabilen ve iğneyle enjeksiyon yapılarak uygulanan bir tedavi tekniğidir. Mezoterapi uygulaması sırasında cildin orta katmanına içeriği kişinin durumuna ve ihtiyaçlarına göre değişen bir solüsyon enjekte edilir.

Mezoterapinin Faydaları

  • Kırışıklık, leke ve çatlak gibi cilt sorunlarını hafifletir, küçük boyutlu sorunları ortadan kaldırabilir.
  • Selülit görünümünün belirsizleşmesine yardım eder.
  • Saç derisinin ihtiyaç duyduğu çeşitli besin öğelerini sağlayan saç mezoterapisi saçlı derideki kan dolaşımını arttırır, saç dökülmesi sorununu hafifletir.
  • Migren, adet sancısı, bir çeşit yumuşak doku romatizması olan fibromiyalji, ensedeki omurilik sinirlerinin hasara uğramasının yol açtığı servikobrakial sendrom,  gut hastalığı ve daha birçok akut ve kronik ağrı sendromları üzerinde ağrı giderici etki yapar.
  • Dolaşım bozukluklarının yol açtığı varis gibi bacak damar hastalıklarının tedavisi için kullanılabilir.
  • Bölgesel yağlanmadan kurtulmak isteyenler için alternatif bir tedavi yöntemidir. Uygulama egzersiz ve diyetle desteklendiği takdirde alınan sonucun etkisi daha uzun sürer.
  • Kas iltihaplanmaları, burkulmaları ve spor yaralanmaları üzerindeki olumlu etkileri de mezoterapinin yararları arasında yer alır.

Mezoterapi

 Mezoterapi Tedavisi Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Bu sorunun cevabı kişiye göre değişir. Doğal olarak, küçük sorunların tedavisi daha kısa sürede, uzun süredir mevcut olan ciddi sorunların tedavisi daha uzun sürede tamamlanır. Bir rakam vermek gerekirse 2 – 3 seanstan sonra sonuçların fark edilmeye başlayacağını söyleyebiliriz.

Mezoterapi Cildi Gençleştirir Mi?

Uygulama cilt yaşlanması ve sarkması, cilt lekeleri, kırışıklıklar gibi sorunlar üzerinde etkilidir. Kolajen sentezini uyararak cildin daha sıkı, parlak ve genç görünmesini sağlar. Bunun için cilde şırıngayla antioksidanlar, vitaminler ve mineraller verilir. Kullanılan solüsyonun içerdiği maddelerin cinsi ve miktarı yaşınıza, cildinizin durumuna ve ihtiyaçlarına göre değişir.

Kaç Seans Uygulama Yaptırmak Gerekir?

Mezoterapi birçok farklı sorun için kullanılan çok yönlü bir cilt bakımı ve tedavi yöntemidir. Bu yüzden uygulanması gereken seans sayısı çok değişkendir. Örneğin selülit mezoterapisi yaptıracaksanız 1 hafta aralıklarla 7 ila 15 arasında uygulama yaptırmanız gerekebilir.

Mezoterapi Sonrası: Yan Etkiler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mezoterapinin yan etkileri uygulamanın türüne ve kişiye göre değişir. İşlem yapılan bölgede morarma, kızarıklık ve kaşıntı görülebilir. Cildin hassasiyeti artabilir. Uygulama bölgesinde hafif bir ağrı hissi olabilir. Mide bulantısı ve kusma, ayrıca ishal sorunları yaşanabilir. Nadir olarak kanama görülebilir.

Bu yan etkiler uzun süreli değildir. Uygulamadan 24 saat önce alerji testi yapılması faydalı olur. Zira bazı yan etkiler kişinin solüsyonun içeriğindeki bir veya birkaç maddeye duyarlı olması yüzünden oluşabilir.

Mezoterapiden sonra 4 – 5 gün boyunca denize ve havuza girmemek, 1 hafta süreyle güneş ışınlarından korunmak ve solaryum yaptırmaktan kaçınmak gerekir. Bu teknik farklı cilt, saç ve sağlık sorunları için uygulanabildiğinden, tedaviden sonra dikkat edilmesi gereken şeyler tedavinin türüne göre değişir. Doktorunuz size beslenme, aktiviteler, kişisel bakım gibi konularda ve nelerden kaçınmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir. Söylediklerini eksiksiz olarak uygulamalısınız.

Mezoterapi uygulaması yapan sitemize kayıtlı üyelerimiz mevcuttur. Mezoterapi hakkında detaylı bilgi almak ve Mezoterapi fiyatları için iletişim formunu kullanabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara