• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 11/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Mutfağınızda 10 Cilt Bakım Ve Güzellik Malzemesi


Mutfağınızda 10 Cilt Bakım Ve Güzellik Malzemesi

Şimdi buzdolabınızı açın ve aşağıdaki listedeki gıdaların olup olmadığını kontrol edin. Sizlere 10 etkili cilt ve bakım gıdaları önerisini guzellik.com.tr olarak vereceğiz. Güzelleşmek için pahallı ürünlere ihtiyacınız yok. Mutfağınızda olan doğal besinler ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Bu besinleri sağlıklı ve enerjik kalmak için tüketebilir ve cildiniz için gerekli olan vitamin ve mineralleri sağlayabilirsiniz. Çoğu losyon ve kremin içeriğinde bulunan yararları bu doğal gıdalar zaten içermektedir. İşte cilt bakımı ve güzellik için 10 etkili besin.

1- Yeşil çay

Yeşil çay yüzdeki kızarıklıklar üzerinde çok etkilidir.Yeşil çay ile yüzünüzü yıkayın böylece yüzünüzdeki kızarıklıklar azalarak zamanla kaybolacaktır. 

2- Avokado

Avokado büyük nemlendirici özelliği ile bilinir.Cildi mükemmel şekilde nemlendirir ve besler.Avokadoyu ezip yüzünüze sürün.Ayrıca kuru ve yıpranmış saçlar için de uygulanabilir. 

3-Kiraz: 

Bu sevimli minik meyve cildi parlatan vitaminler ile doludur.Kirazı ezerek yüzünüze sürebilirsiniz.

4- Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi cildi yumuşacık yapar.Yüz ve kafa derisi için kullanılabilir.Saçınıza ovarak uygulayabilirsiniz yada banyo suyunuza bir avuç kadar ekleyebilirsiniz. 

5- Papaya

Bu lezzetli gıdayı her zaman tüketmenizi öneriyoruz.Hücrelerdeki metabolik süreçlerden sorumlu olan enzimler üzerinde çok olumlu bir etkiye sahiptir.Bu meyveyi yüzünüze direk uygulayabilirsiniz. 

6- Limon: 

Limon cilt için nazik bir soyma ve beyazlatma ajanıdır.Saçı canlandırmak yada tırnakları beyazlatmak için de kullanabilirsiniz.Limon cildi nazikçe soyarak taze ve beyaz derinin gelmesini sağlar.Özellikle dudaklardaki kararmalar üzerinde çok etkilidir.Limon ile dudaklarınızı hafifçe ovun. 

7- Yumurta beyazı

Yumurta beyazı cildi nemlendirerek besler.Yumurtayı kırıp beyazını ayırın ve cildinize uygulayın.Cildinizi geliştirmek için basit ve etkili bir yöntemdir. 

8- Zeytinyağı: 

Cilt ve saç için gerçek bir hazine olan zeytinyağı kuruyup sertleşmiş cildi yumuşatır ve saça hidrat sağlar. 

9- Şeker: 

Kayısı,badem yağı veya zeytinyağını şeker ile karıştırın.Doğal ve yumuşak bir kese olarak tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz. 

10- Bal: 

Bal cildi mükemmel şekilde nemlendirir ve yatıştırır.Ayrıca ciltte bulunan bakterileri de öldürür.Balı arı ürünlerine alerjisi olanlar uygulamamalıdır. Cilt bakımı için 10 doğal yolu deneyerek cildinizin zamanla ışıldadığını parlak bir cilde sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara