• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Parizyen Makyaj Nasıl Yapılır?


Parizyen Makyaj Nasıl Yapılır?

Parizyen Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj günümüzde güzellik için her kadının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kozmetik sektörünün büyümesiyle birlikte birçok makyaj türü ortaya çıkmıştır. Porselen makyaj, günlük makyaj, gece makyajı, kalıcı makyaj, parizyen makyaj bu makyaj türlerinden birkaçıdır. Her makyajın kadında ön plana çıkardığı bir özellik vardır. Parizyen makyajın özelliği ise doğal güzelliği ön plana çıkarmaktır. Özellikle Fransız kadınlarının tercih ettiği bu makyaj stili tamamen doğal olanı ön plana çıkarmak ve vurgulamak için yapılmaktadır. 

Parizyen Makyajda Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Parizyen makyajın özelliği doğal güzelliği ortaya çıkarmak olduğu için ağır ve yoğun fondötenler tercih edilmez. Cildini pürüzsüz göstererek cilt tonunu eşitleyen fondötenler tercih etmelisiniz. Parizyen makyajda dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise göz makyajıdır. Gözlerin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için guzellik.com.tr olarak önerimiz nude tonlar tercih edilmelidir. Fazla renk kullanmadan sadece nude mat tonlardaki farı göz kapaklarınıza sürebilirsiniz. Diğer bir önemli nokta ise maskara seçimidir. 

Etkileyici bakışlar elde etmek için gözlerinizin daha büyük ve açık görünmesini sağlayan maskaralar tercih etmelisiniz. Parizyen makyaj yaparken kaşları yoğun bir şekilde doldurmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine sadece boşluklara doğru dokunuşlar yapmalısınız. Ayrıca allık renginizi doğal renklerden seçerek doğal bir kızarıklığa sahip yanaklar elde etmelisiniz. Parizyen makyajın olmazsa olmazı ise kırmızı rujdur. Fransız kadınlarının imzası haline gelmiş kırmızı ruj ile parizyen makyajınızı noktalayabilirsiniz.

Parizyen Makyajın Uygulanışı ve Püf Noktaları

Parizyen Makyajı yaparken doğru adımları takip etmek gerekir. Bu adımlardaki dokunuşları natürel olarak yapmak da önemlidir. Eğer makyajınızın natürel olmasını istiyorsanız yapacağınız dokunuşlar da doğal olmalıdır. Doğal dokunuşlar ile yapmış olduğunuz makyajda Natürel kaşları yakalamanız kaçınılmaz olacaktır. Kaşların çok fazla boyanması ve biçiminde çok fazla oynanması Parizyen makyajın adımlarından değildir.

Parizyen makyajda kaşlar ufak dokunuşlar ile şekillendirilir ve boyanır. Sabitleme ürünleri kullanarak natürel görünen yerinde sabit duran kaşarlara sahip olabilirsiniz. Parizyen Makyajı esnasında göz renginizin değişmediğine dikkat etmelisiniz. Ayrıca göz altınızda kırışıklık veya morluk yok ise bu makyajda göz altınıza makyaj yapmaya gerek yoktur. Daha doğal dokunuşlar ile natürel makyaj oluşturabilirsiniz. 


Eklenme Tarihi: 19/05/2020 kategori: Makyaj Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara