• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 13/05/2020 kategori: Makyaj Ekleyen: Güzellik Rehberi

Profesyonel Makyaj Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Profesyonel Makyaj Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Profesyonel Makyaj Nedir?

Profesyonel Makyaj

Bakımlı olmak her ne kadar başkaları tarafından beğenilme arzusu gibi görünse de aslında kişinin her şeyden önce kendisini iyi hissetmesi için büyük bir önem taşır. Estetik görünüşten öte ruhsal olarak da yaşamı iyileştiren güzellik olgusunda makyaj ise son zamanlarda yeni bir sanat dalı haline geldi. Bundan birkaç yıl önce temel makyaj malzemeleri ve basit teknikler kullanılarak yapılan makyaj, günümüzde kalıcı makyaj teknikleri, profesyonel makyaj, protez kaş, protez kirpik, protez tırnak, ipek kirpik, gibi uygulamalar ile birlikte karşımıza çıkmakta. Gerek zaman gerekse bütçe gerektiren tüm bu uygulamaların kullanımı her geçen gün daha da artmakta.

profesyonel makyaj malzemeleri

 Profesyonel Makyaj Ne Anlama Gelir?

Profesyonel makyaj denilen makyaj çeşidi aslında adından da anlaşılacağı üzere işinde uzman kişiler tarafından belirli normlar çerçevesinde uygulanan makyajdır. Makyaj uzmanları, gerek sahip oldukları profesyonel makyaj malzemeleri gerekse kullandıkları teknikler ile birlikte bir insanı tümüyle değiştirme yeteneğine sahiptirler. Resim sanatının modern bir dalı olarak sayılan bu güzellik işlemi, günümüzde sahne sanatçıları, sinema oyuncuları ve mankenler tarafından da özenle kullanılmakta.  

makyaj

 Önceleri yalnızca saydığımız elit kesim tarafından ulaşılabilen profesyonel makyaj yapımı, teknoloji ve sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte artık herkes tarafından izlenerek uygulanabilmekte. Bu nedenle sizler de güzellik konusuna ilgi duyuyorsanız birkaç adımda temel teknikleri öğrenerek kendi makyajınızı en kaliteli şekilde yapmanız mümkün. Fakat elbette bu noktada hızla değişmekte olan makyaj akımlarını, teknikleri ve en iyi kozmetik ürünleri takip etmek zorundasınız. Yalnızca yüz boyamaktan öte bir işlem olan makyaj konusunda uzman olabilmek için, guzellik.com.tr olarak önerimiz surat üzerindeki kusurları doğru tahmin etmeli, yüze daha parlak, ışıltılı, pürüzsüz ve temiz bir görünüm vermeyi öğrenmelisiniz. Çünkü artık güzellik olgusu abartıdan yana değil daha sade ve doğal hatlar üzerinde yoğunlaşmakta.

Profesyonel Makyajda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

  • Profesyonel makyaj için en önemli adım cilt tipini doğru bir şekilde tespit etmektir. Çünkü sonrasında kullanılacak ürünler ve teknikler buna göre şekillenir. Cildin yağlı, kuru ya da karma yapıya sahip olması buradaki temel unsur olurken aynı zamanda alerjin bir reaksiyon gösterip göstermediği de belirlenmelidir.

  • Yüz şekli belirleme işlemi de cilt tipinden sonra gelen bir diğer önemli faktördür. Makyajın uygulanacağı yüzün şekli, henüz makyaja başlamadan tespit edilmeli ve hangi yüz hatlarının belirginleştirilmesi gerektiği saptanmalıdır.
makyaj ürünleri
  • Kişinin sahip olduğu mimikleri belirlemek de makyajın yalnızca hareketsiz suratta değil, devam eden bir gün boyunca da iyi görünmesi için önemlidir. Aksi halde beklenmedik mimikler en harika makyajları bile bozabilir.

  • Bir makyajın ne kadar profesyonel olduğu, en az dokunuşla elde edilen en güzel görünüm ile birlikte ortaya çıkar. Bu nedenle yüzde katman görüntüsü yaratan kapatıcı ürünler ve abartı boyalar ile kusurları gizlemek yerine kişinin sahip olduğu en güzel hatları belirginleştirerek doğal bir görünüm sağlamak yerinde bir karar olacaktır.

  • Makyajı uygulayan kişi, renk ve ışık konusunda temel bir bilgiye sahip olmak zorundadır. Renklerin arasındaki uyumu ve kullanılan ışık ve gölge teknikleri ile bunu iyi bir şekilde yansıtabilmek profesyonel makyajda önemli bir kriterdir.
kalıcı makyaj

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara