• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Protein Diyeti Nedir?


Protein Diyeti Nedir?

Protein Diyeti Nedir?

Son zamanlarda oldukça popüler olan protein diyeti hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda kolaylık ile bulabilirsiniz. Protein diyeti sayesinde kışın istediğiniz kiloya kolayca ulaşabilir ve istenmeyen kilolardan kurtulup yaza daha hazırlıklı girebilirsiniz. Şimdi gelin protein diyeti nedir sorumuza yanıt bulalım.

Protein diyeti gün içerisinde sadece proteinli gıdalar tüketilerek yapılan son zamanlarda oldukça popüler olan bir diyettir. Bu diyeti uygulamak tamamen sizlerin protein konusunda olan çeşitliliğinize kalmış durumda çünkü protein diyetinde süt ve süt ürünleri, beyaz ve kırmızı et ve yumurta dışında ne yazık ki çok da seçeneğiniz yok gibi duruyor. Örnek vermek gerekirse sabahları güne yoğurt, yumurta peynir ve dilerseniz biraz tavuk göğsü ile başlıyorsunuz. Yemeklerinizde asla şeker, yağ ve un gibi maddeleri bulundurmamanız gerekiyor. Asitli, şekerli gazlı içecekler de tamamen yasak. Bu diyette bir dilim ekmek bir damla yağ dahi kullanılmamalı. Amaç vücuda sadece protein alıp yağ ve karbonhidratları atmak. Bu diyet sayesinde hızlı ve sağlıklı kilo vermek mümkündür. Protein diyetini bir hafta yaptıktan sonra verdiğiniz kilo miktarına göre ikinci hafta dilerseniz nişastasız sebze ve meyveleri de ekleyip diyetinizi biraz daha rahatlatmış olacaksınız.guzellik.com.tr

Pişirme İpuçları

Yazımızın bu kısmında sizlere protein diyetine uygun olacak şekilde besinleri nasıl pişireceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Yağ kullanımının yasak olduğu bu diyette en çok kullanılan tavuk ve türevlerini pişirmek için yalnızca su kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yani haşlama yöntemi ya da ızgara şeklinde tüketmeniz sağlıklı olacaktır. Eğer az su ile pişirmek isterseniz tavuğunuzu biraz yağlı seçmenizi ve kendi yağı ile pişirmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer kırmızı et tüketmek isterseniz hafif yağlı bir kıymadan köfte yapıp tüketmeniz diyetinize uygun olacaktır.

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara