Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 22/05/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Saç Boyama ve Sonrası Bakım


Saç Boyama ve Sonrası Bakım

Saç Boyama ve Sonrası Bakım

Bir kadının kişiliğini en iyi yansıtan ve güzelliğini ortaya çıkaran şey saçlarıdır. Yaşı kaç olursa olsun tüm kadınlar saçlarına özen gösterirler. Saç kesiminiz yüzünüzün şeklini değiştirebilir sizi daha genç ya da daha yaşlı gösterebilir. Saç renginiz de aynı saçınızın şekli gibi görünüşünüzü etkiler.

Yüze Göre Saç Boyası Seçimi

Her kadının yüzüne giden saç renkleri farklılık gösterir. Sizi daha genç ve güzel gösterecek içerisinden seçim yapabileceğiniz yüzlerce saç rengi bulunmaktadır. Hangisini seçeceğinize karar verirken dikkat etmeniz gereken şeyler var tabi ki. guzellik.com.tr olarak önerimiz öncelikle ten renginize uygun bir saç rengi seçmelisiniz. Seçtiğiniz saç renginin saçınıza uygulanabilir olması gerekir. Eğer saçınızda siyah boya varsa sarıya dönmeniz çok zor olacaktır. Ya da saçınız sarı ise bir anda koyuya dönmeniz zor olacaktır. Saçınızda boya bulunuyorsa sarıya döndürmek için açtırıcı kullanmanız gerekir bu da genelde saçınızın yanmasına sebep olur. Bu gibi noktalara dikkat ederek saç renginizi seçmelisiniz.

Eğer saç renginiz de büyük değişiklikler yapmak istemiyorsanız, kumral rengini deneyebilirsiniz. Kumral saç rengi tüm cilt tonlarına giden ve sizi daha genç gösterecek bir renktir. Eğer saçınız zaten kumral ise balyaj ile aralara sarı tonları attırıp saçınıza canlılık katabilirsiniz. Saçınıza attırdığınız sarı tonları yaza hazırlık olarak düşünülebilir. Ama eğer kış için saç renginizi değiştirmek istiyorsanız aralara kızıl tonlu balyaj attırabilirsiniz.

Saç Boyamanın Zararları

Yalnız unutmamalısınız bu gibi değişiklikler saçınızın yıpranmasına sebep olur. Bu sebeple saçınızı boyattığınız da kestirmeyi ya da uçlarından aldırmayı ihmal etmeyin. Saçlar uçlarından nefes alırlar boya saçların nefes almasını engeller. Uçlarını kestirdiğiniz de saçlarınız tekrar rahatlıkla nefes alır daha sağlıklı hale gelir ve daha çabuk uzar. Saçlarınızı boyadıktan sonra nemlendirmeyi de ihmal etmeyin. Saçlarınıza boyanın verdiği zararı azaltmak için nemlendirici maskeler uygulayın ve nemlendirici spreyler kullanın.

Saçlarınıza kullandığınız ürünlerinde saçınızın cinsine göre değiştiğini unutmamalısınız. Saçların cinsine göre ürün seçilmelidir. Kuru, yağlı, normal ve dalgalı saçlara sahip kişiler aynı saç bakım ürünlerini kullanmamalıdır.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara