Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 20/05/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kadınlar kendilerine baktıklarında bir değişiklik görmek isterler. Bunun için de sürekli saçlarına renk değişikliği yapmaktadırlar. Değişikliği evde kendimiz yapabileceğimiz gibi kuaföre giderek de yapabiliriz. Zamandan ve paradan tasarruf etmek için evi tercih eden bayanlarımız vardır. Saç boyama da dikkat etmemiz gereken kurallar vardır.

Saçınız beyazlayana kadar boya ile temas ettirmemeniz gerekir. Ancak günümüzde bu durum imkânsız haldedir. Bu yüzden saç boyaları çok fazla saçta durmamalıdır. Saç boyalarınızın içeriğini mutlaka okumalısınız. Cildinize alerjik etki yapabilecek boyalardan uzak durun. Eğer evde saç boyasını uyguluyorsanız mutlaka eldiven kullanmalısınız. Kaş veya kirpiklerinize kesinlikle saç boyası değdirmeyin. Çünkü göz ve çevresinde bir takım rahatsızlıklar meydana gelebilir. Öncelik olarak doğal bitkisel saç boyalarını tercih edebilirsiniz. Bunun nedeni saç boyalarının içerisinde kimyasal maddeler olduğundan cildinize ve sağlığınıza zarar vermemesi için bitkisel saç boyaları kullanımı tavsiye edilebilir.

Önceden saç boyası olarak kullanan kınalar bulunmaktadır. Fakat kınalar çok fazla renk seçeneği sunmaz. Bu doğal boyalar saçın içine tam olarak nüfuz edemediğinden beyazlar tam olarak kapatılamaz. Saçınıza aynı zamanda bu kınalar bakım yapmaktadır. Kınalar saçınızın kuvvetlenmesini sağlar.

Saç Boyamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç boyamada dikkat gerektiren hususlar var. Doğal boyalar şampuanlarken yok olmaktadırlar. Kimyasal boyaya göre daha uzun bekletilmelidir. Saçlar boyandıktan sonra ilk hafta içerisinde oluşturulan rengin yarısını kaybeder. Bu yüzden dış koruyucu kısmı açılmaması için 24 saat içinde saçınızı suya sokmayın. Kesinlikle saçını yıkamayın. Yıkamaya başladığınızda da koruyucu şampuan sürmeyi unutmamalısınız.

Koyu renkli saçınız varsa, açık bir renk elde etmek için kuaförde saçınızı açtırmalısınız. Saçlar boyanmadan önce kirli olmamalıdır. Temiz olmasına özen göstermelisiniz. Boyanın karışımı yapılır yapılmaz hemen saçınıza sürmelisiniz. Aksi halde saçınızda etkisi görülmez. Saçlarınız boyandıktan hemen sonra tekrar boyama işlemi yapılmamalıdır kesinlikle. En az 1-2 hafta geçmelidir. Saç için zararlı kınalar vardır. Bunlar kara kına adı verilen doğal kınaya karıştırılan kurşun tozudur. Bu kınalar alerjiye sebep olduğundan zehirlenmelere sebep olabilir. Bu kınanın üzerine kimyasal bir boya sürülmemelidir. Sürülmesi durumunda çok sakıncalıdır.

saç renkleri

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara