Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 28/05/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Saç Dökülmesine Doğal Çözüm


Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Günümüzde insanların en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi de saç dökülmesi. Genetik, yaşamsal ve benzeri pek çok faktörden kaynaklanan saç dökülmesini önlemek ya da tamamen ortadan kaldırmak için kimyasal yöntemlerin yanında doğal yöntemlerde hayli revaçta. Saç dökülmesine doğal çözüm olarak doğal yöntemlerin daha çok tercih edilmesinin nedeni de, diğer yöntemlere nazaran cilt yapısına daha dost sayılabilecek derecede olması.

Her insanın saçları dökülebilir. Saçı dökülmeyen insan yoktur. Fakat bu dökülme bir dereceye kadar tolere edilebilir. guzellik.com.tr olarak önerimiz örneğin günden 100’den daha fazla saç telinin kaybedilmesi saç dökülmesi problemini üzerinde gerçekten düşünülmesi gereken bir sorun olarak öne çıkarmaktadır.

Saç dökülmesinin belli başlı nedenleri ve pratik bilgiler

Başta da değindiğimiz gibi saç dökülmesi pek çok nedene bağlı olabilir. Bunların başında stres, genetik faktörler, yanlış beslenme, yaşlanma, hormonal değişiklikler gelirken, gebelik, vitamin eksikliği, uzun süren hastalık ve aşırı kilo kaybı da saç dökülmesinin nedenleri arasında sayılabilir.

Özellikle kan dolaşımında görülen sıkıntılar saç dökülmesinin en önemli nedenlerindendir. Bu sebeple masaj yaparak bu problemin önüne geçilebilir. Çünkü masaj aksayan kan dolaşımını düzenlediği gibi bu sayede saç köklerinin rahatça beslenmesini sağlamaktadır. Saçınızı şampuanlarken masaj uygulamasını kendi kendinize yapabilirsiniz. Bu uygulamayı Hindistan cevizi sütü ve badem, lavanta yağı gibi bitkisel yağlarla da yapabilirsiniz.

Bir başka önemli nokta ise saçları çok sıcak su ile yıkamamaktır. Çünkü kaynak su saç için gerekli yağ tabakasını uzaklaştırmakta bu sebeple saç kökleri aşırı kuruyarak kırılma ve dökülmeye eğilim göstermektedir.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara