Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 25/02/2020 kategori: Saç Ekimi Ekleyen: Güzellik Rehberi

Saç Ekimi Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey


Saç Ekimi Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

 Saç dökülmesi belli dönemlerde hemen herkesin yaşadığı bir problem olsa da tam ya da kısmı saç kaybı; yani başın belli bir bölümündeki saçların tamamen dökülmesi ve tekrar uzamaması ağırlıklı olarak erkeklerde görülür. Bundan birkaç yıl öncesine kadar kesin bir çaresi bulunamayan kellik sorunu günümüzde tıpta ve ilaç sanayinde gerçekleşen ilerlemeler sayesinde çeşitli yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Bu yöntemlerden en kalıcı ve güvenli olanlarından biri ise saç ektirme işlemi. Yine de, hemen her tıbbi ve estetik operasyonda olduğu gibi, saç ekimi yaptırmadan önce de aklınızda bulundurmanız gereken kimi noktalar mevcut. İşte bunlardan en önemlileri;

1. Yaptıracağınız işlem hakkında mutlaka bilgi sahibi olun.

Saç ektirmek her ne kadar basit bir işlemmiş gibi görünse de özünde tıbbi bir uygulamadır. Bu nedenle saç ektirmeye karar vermeden önce ne istediğinizi ve uygulamanın isteklerinizi ne ölçüde karşılayacağını mutlaka bilmelisiniz.

Saç ektirme konusunda yeterli araştırmayı yaptığınızı düşünüyorsanız ve kararınızı kesin olarak verdiyseniz bu aşamada işlemi hangi merkezde, hangi doktora yaptıracağınıza karar vermeniz gerekir. Saç ekimi gibi işlemlerin başarıya ulaşmaları için hastane veya muayene ortamında, işin uzmanı doktorlar tarafından uygulanmaları gerekir. Bu nedenle uygun fiyatlara ya da sunulan vaatlere aldanarak bir güzellik merkezinde, doktor olmayan kişilere saç ekimi yaptırmak büyük bir hata olabilir.


Fue Saç Ekimi

 


2. Size en uygun saç ektirme seçeneğini öğrenin.

Konu saç ekiminin nasıl yapılacağına geldiğinde karşınıza pek çok seçenek çıkabilir. En sık yapılan saç ekim yöntemi Fue yöntemiyle yapılan saç ekimidir. Fue saç ekimi tekniği tercih edilen bir yöntem olup detaylı  bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Bu noktada bunun acele verilebilecek bir karar olmadığını ve vücudunuzda ne gibi değişiklikler yapılabileceğine ancak ve ancak sizin karar verebileceğinizi unutmayın. Görüştüğünüz doktorlardan saç ektirme tedavisi seçeneklerine dair bilgi alın ve her bir seçeneği ayrı ayrı gözden geçirip sizin için en doğru olanına karar verin. Unutmayın ki diplomalı bir doktor dahi olsa kimsenin, konu bu tarz estetik bir operasyon iken, sizi istemediğiniz bir kararı hızlıca almaya zorlamaya hakkı yoktur.

3. Alternatif tedavileri araştırın.

Her tıbbi prosedürde olduğu gibi saç ektirmek de, çok düşük oranda da olsa, risk içerir. Bu nedenle eğer tercih edebileceğiniz alternatif tedavi yöntemleri varsa bunları öğrenmeye ve değerlendirmeye çalışın. Günümüzde kelliğe karşı saç ektirme kadar etkili bir yöntem bulmak pek mümkün olmasa da bu tarz bir operasyona diğer tüm alternatifleri gözden geçirmiş olarak girmek içinizi rahatlatacaktır.

4. Saç ekimi yaptırmanın tamamen acısız/ağrısız bir operasyon olmadığını bilin.

Saç ektirme operasyonu hemen her zaman lokal anestezi altında yapılır. Bu noktada uygulamanın sizin için rahat ve acısız geçmesinde etkili olacak en önemli unsur seçeceğiniz doktorun uzmanlık derecesidir. Uzun yıllardır bu prosedürü gerçekleştiren ve işini hakkıyla yapan bir doktor hem size gerekli anesteziyi uygulayacak, hem de işlem boyunca durumunuzu yakından gözlemleyerek minimum düzeyde acı ya da ağrı hissetmeniz için gereken tüm önlemleri alacaktır.

5. İyileşme süreci hakkında bilgi talep edin.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi saç ektirme sonrası da kesin sonuçların görülebilmesi için belli bir sürenin geçmesi gerekir, yani saçlarınızın işlemin hemen ertesi günü şahane görünmelerini beklememelisiniz. Saç ektirdikten sonraki ilk 4-5 gün boyunca pek çok kişinin başında gözle görülür şişlikler olur. Bu şişlikler genellikle ilk 1 haftanın içinde büyük ölçüde inerler. Operasyondan sonra hemen günlük hayatınıza dönmenizde hiçbir sakınca olmamasına karşın başınızın belli bir bölümünün tıraş edilmiş (saçsız bölgeye saçlı bölgeden aktarma yapılabilmesi için) olacağını ve bu bölgeyi kapatmak isteyebileceğinizi unutmayın.

İyileşme sürecini en iyi biçimde atlatabilmek için size işlemden 1-2 gün sonra her şeyin mükemmel olacağını söyleyen saç ektirme merkezleri ve güzellik uzmanlarından uzak durun ve prosedür sonrası iyileşme sürecinde karşılaşabileceğiniz durumları size dürüstçe açıklayan bir doktora yönelin.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara