Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 03/04/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Saçları Uzatmak İçin Doğal İpuçları


Saçları Uzatmak İçin Doğal İpuçları

Kısa ve ince telli saçlarınız daha da kötüleşmeden önce, harekete geçme zamanı geldi.Saçlarınızı doğal bir şekilde hızlıca uzatmak için tek gereken düzenli bakım ve doğru şekilde yapmanız gereken bazı pratik ipuçları. Saçlarınızı uzun ve kalın telli hale getirmek için aşağıda belirtilen ipuçlarına göz atın.

Saç incelmesinin ve Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

 Stres - Sadece duygusal sağlığınıza zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda saçlarınıza zarar verir.

Hormonal Dengesizlikler - Menopoz, obezite, stres ve düzensiz adet döngüsü gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkarlar.

Kötü Beslenme - Vücudunuzda vitamin, demir ve veya magnezyum eksikliği varsa, kesinlikle saçınızı etkileyecektir.

Kirlenme - Yağlanma, kir ve toz, saç köklerinin zayıflamasına ve kırılmasına ve dökülmesine neden olur.

Genetik - Ailenizde kellik öyküsü varsa, bundan da muzdarip olma ihtimaliniz vardır.

Saçları Doğal Uzatmak İçin İpuçları

saç bakımı

 

Saç Derisine Masaj Yapın Bir kaseye biraz hindistancevizi yağı ekleyin ve sıcak olana kadar ısıtın. Dairesel hareketlerle parmak uçlarınız ile yavaşça saç derisine masaj yapın. Birkaç dakika boyunca devam edin. Bir gece saçınızda bırakın ve sabah saçlarınızı yıkayın. Bu bakım saç derisinde kan dolaşımını uyarır, böylece saç büyümesine teşvik eder.

Kimyasal içermeyen Saç Ürünleri kullanın Piyasadaki birçok ürün daha kalın ve uzun saçlar vaat ediyor, ancak hepsi etkili değil. guzellik.com.tr olarak önerimiz çeriği kontrol etmeli ve zararlı kimyasallar içeren ürünlerden kaçınmalısınız. Çünkü bunlar sadece saçların uzamasını engelleyecektir. Sodyum laurily sülfat, silikonlar ve parabenler gibi kimyasal maddeler saç için çok zararlıdır. Bunun yerine, daha az kimyasal içeren ve aloe vera, badem, narenciye gibi doğal özler içeren ürünler kullanın.

Saçlarınızı sık yıkamayın Saçlarınızı doğru şekilde yıkamanın, çok fazla fark yaratacağını kim düşünebilirdi! İlk kural - saçlarınızı her gün şampuanla yıkamayın. Bu saç derisinin saçınızı besleyen doğal yağlar üretmesini önler. Ayrıca, sıcak su kullanmaktan kaçının - saçınızı kurutur ve kırılgan hale getirir. Saçlarınızı soğuk suyla yıkamak en iyisidir.

Saçlarınızı Doğal Kurutun Saçlarınızı doğal olarak kurutmak her zaman iyidir. Saçınızı yıkadıktan sonra saçınızın ıslaklığını havlu ile hafifçe alın ve bir süre dokunmadan ya da bağlamadan açık bırakın. Saçlarınızın saç kurutma makinesini kullanmadan daha hızlı kurumasını istiyorsanız, ya fanın altında oturun ya da saçlarınızı bir süre güneşe maruz bırakın.

Saçınızı Nemlendirin Saçlarınızı sağlıklı ve kırılmadan tutmak için, düzenli olarak derin nemlendiricilere ihtiyacınız vardır. Saçınızı yıkadıktan sonra daima bir saç kremi sürün. Ve üç günde bir nem maskesi yapın. Saçlarınızı kuru ve kıvırcık hale getirmek için mümkün olduğunca saç kremi, serum veya yağ uyguladığınızdan emin olun.

Saçınızı Nazik Bir Şekilde Tarayın Sık dişleri olan plastik ve metal fırça kullanmaktan kaçının. Ve ıslakken asla saçınızı taramayın. Geniş dişli bir tarak kullanın ve saçlarınızı hafifçe tarayın. Saçınızı fazla taramayın. Günde sadece iki kez - sabah bir kez ve bir kere akşam taranabilir.

Isılı Saç Şekillendirici Araçlarının Kullanımını Azaltın Isılı şekillendirme aletlerinin sürekli kullanımı saçlarınızı kuru, zayıf ve hasarlı hale getirir ve   kırılmaya daha yatkın olur. Saç kurutucuları, düzleştiriciler ve saç demirleri gibi ısı şekillendirme araçlarının kullanılmasını sınırlandırın. Topuzlar, örgüler gibi doğal stil yöntemlerini deneyin. Ayrıca, saçınızı çok sıkı bağlamamaya dikkat edin.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Bloglar Ara