• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 03/04/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: binkelam.com

Salatalık ile Cilt Bakımı


Salatalık ile Cilt Bakımı

Salatalığı sadece salataları veya bir bardak soğuk suyu daha lezzetli hale getirmek için mi kullanıyorsunuz? Salatalık ile cilt bakımı hakkındaki yazımız bu tutumunuzu değiştirmenize yol açabilir. Salatalık, hassas bir cildi olanların bile cilt bakımı için kullanabileceği bir gıda maddesidir. C vitamini içerdiği için ciltteki iltihaplarla savaşır, kafeik asit ve bol miktarda su içerdiğinden hidrasyon desteği verir.

Salatalıkla cilt bakımı yapmak ekonomiktir, kolaydır ve etkilidir. Çok zamanınızı da almaz. Üşenmeyin, deneyin.

Salatalık ile Cilt Bakımı Yöntemleri

Gözlerdeki Şişlik ve Kızarıklık İçin Kullanın

Şişmiş gözlerinizi kısa sürede yatıştırmak ve şişlikleri indirmek için soğuk bir salatalıktan iki dilim kesin ve göz yuvalarınızın üstüne yerleştirin. Gerekirse bunu üst üste birkaç kere yapın. Salatalığın içeriğindeki flanovoidler ve antioksidanlar gözlerdeki şişlik, kızarıklık ve tahrişi azaltır. Salatalık ayrıca soğutucu etkisiyle genişlemiş kan damarlarının küçülmesine yardımcı olur. Böylece gözlerin üstündeki şişkinlik hafifler.

Güneşten Yanmış ve Tahriş Olmuş Cildinizi Rahatlatın

Salatalık su, potasyum, sülfat, A ve C vitaminleri gibi güneşten yanan cildi rahatlatacak maddeler içerir. Güneşe fazla maruz kalan yüzünüzün gerildiğini ve acıdığını hissediyorsanız yüzünüze ince, soğuk salatalık dilimleri yerleştirerek en az 15 dakika boyunca uzanın. Sonra da hafif bir nemlendirici uygulayın.

Yaşlanma Karşıtı Yüz Maskesi Hazırlayın

Bir salatalığın yarısını neredeyse püre kıvamına getirecek şekilde ezin. Üstüne 1.5 - 2 yemek kaşığı sade yoğurt ekleyin. Malzemeleri güzelce karıştırarak hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık suyla çıkarın.

Salatalığın içeriğindeki C vitamini ve kafeik asit antioksidan etkisi yaparak kırışıklıklar, güneş ışınlarının etkileri gibi sorunları hafifletir. Doğal bir peeling malzemesi olan yoğurt salatalıkla bir araya geldiğinde ortaya nemlendirici, onarıcı ve yatıştırıcı bir güzellik maskesi çıkar. 0 Yorum

Bir Yorum Yaz


İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 02/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara