• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Selülitten Kurtulmanın Yolları


Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülitten Kurtulmanın Yolları

Kadınların vücutlarında farklı birçok nedenden kaynaklanan ve hoşnutsuzluk yaratacak bir görünüme neden olan selülitten kurtulmanın pratik yolları sayesinde sizde hayatınızı kabusa çeviren bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Selülitin Sebepleri Nelerdir?

Kadınların güzel görünümlerini tehdit eden selülit aynı zamanda damar tıkanıklığı, varis ve farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Selülitin derimizin altındaki dokuda biriken yağla birlikte sıvı biriktirdiği ve bu nedenle dolaşımın yavaşlaması ile daha da fazla yağ birikmesine neden olduğu şeklinde açıklayan uzmanlar sizlere verdikleri tavsiyeler bu sorunun ortadan kaldırabildiğini ifade etmektedirler. Yaz aylarında plaj sezonun açılmasıyla kadınların korkulu rüyası haline selülitlerden kurtulmak için yapılması gerekenler arasında en önemlisi beslenmenize dikkat etmeniz olacaktır. Televizyon izlerken sıklıkla yapılan hatalardan biri olan atıştırma alışkanlığı sizin kilo almanıza ve selülitlerin oluşmasına neden olacaktır. Sağlığımız için birçok faydası olduğu yapılan incelemeler sonucunda saptanan limon sizin selülitlerle savaşınızda galip gelmenizi sağlayacağı gibi sabah uyandığınızda ve akşam yatmadan önce ılık su ile tüketilmesi özellikle önerilmektedir.

Selülitlerden Kaçınmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Kadınların zayıflama uğruna yaz gelmeden yaptıkları şok diyetler selülitlerin oluşmasında başka bir etken olmakla birlikte uzmanlar düşük kalorili rejimlerden de bayanların uzak durmalarını tavsiye etmektedirler. Tuz kalp, damar hastalıkları başta olmak üzere birçok rahatsızlığın tetikleyicisi olmakla birlikte selülitlerin oluşmasını da sağladığından yemeklerinize tuz ilave etmeden bir daha düşünmeniz gerekmektedir. Günün en önemli öğünü olan kahvaltının kuvvetli yapılara güne başlanması ve akşam yemeğin hafif yapılması da bu sorunla karşılaşmamanızı sağlayacaktır. guzellik.com.tr olarak önerimiz dengeli ve düzenli beslenmeniz aynı zamanda aç kalmamanız bu sorunla başa çıkmanızda faydalı olacaktır. Kahve, kola, çay, meşrubat selülit oluşmasında en riskli içecekler olmakla birlikte tüketmemeye dikkat etmeniz bunların yerine bitki çayı, taze sıkılmış meyve suyu almanız önerilmektedir.

Günlük yürüyüş alışkanlığını edinmeniz zaman bulamıyorsanız iş hayatınızda kısa mesafelere araçla değil de yaya gitmeniz sağlığınız için faydalı olacağı gibi bu sorunla karşılaşmamanızı da sağlayacaktır. Kadınların selülit oluşmasında en sık yaptıkları hatalar arasında yer alan yüksek topuklu ve dar kıyafet giyme alışkanlığından kendinizi zorunlu kalmadıkça uzak tutmaya çalışmanız gerekmektedir. Kepekli ekmek yemeniz ve lifli meyveleri kabukları ile tüketmeniz uzmanlar tarafından selülitlerden kurtulmanız için yapılması gerekenler listesinde yer almaktadır. Son yıllarda kullanımı artan zeytinyağını katı yağların yerine kullanmanız ve kızartmalardan uzak durmanızda tavsiye edilmektedir. Vücudunuzda yağ oluşumuna neden olacak yiyeceklerden uzak durmanız gerekmekle birlikte çok hızlı yemek yememeniz de sizin için faydalı olacaktır.

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara