• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 31/07/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Sivilceler İçin Aloe Vera Nasıl Kullanılır


Sivilceler İçin Aloe Vera Nasıl Kullanılır

Aloe vera'nın güzellik için faydaları tüm dünyada bilinmektedir. Bu yeşil bitki, yaprakları, gövdeleri ve kökleri içindeki suyu depolar ve bu da etli bir görünüm verir. Nemlendirici, iyileştirici ve sakinleştirici özellikleri nedeniyle nemlendiriciler, yüz yıkama jelleri , sabunlar ve güneş koruyucu losyonlar da aktif madde olarak kullanılır. Eski Yunanlılar ve Romalılar cilt yaraları, kesikleri ve iltihapları tedavi etmek için aloe vera kullanılır. Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın güzellik bakımının bir parçası olarak aloe vera jeli kullandığı bilinmektedir.

Aloe Vera Sivilce Tedavisi İçin İyi midir?

Bu bitkinin sivilcelerini nasıl iyileştirdiğini ve nasıl tedavi edildiğini görelim.

Aloe vera jelinin antibakteriyel özellikleri, aknenin tedavisinde ve neden olduğu kızarıklığın azaltılmasında çok etkilidir. Bakterilerin sivilce yaralarını enfekte etmesini önler ve iyileşme sürecini hızlandırır. Antifungal özellikleri, derideki kızarıklar ve kist gibi iltihapların tedavisinde faydalıdır. guzellik.com.tr

  • Aloe jelde bulunan magnezyum laktat, aknenin neden olduğu kaşıntı hissini hafifletmeye yardımcı olur. Cilt döküntülerini ve güneş yanıklarını tedavi etmede de etkilidir.
  • Aloe Vera'nın sıkıştırıcı özelliği, sivilcenin kopmasını önlemek için fazla yağı ve kiri deriden temizler. Şişmenin neden olduğu ağrıyı azaltmak için iltihaplı nodüller ve kistlerin boyutunu küçültür.
  • Sadece sivilce değil, aloe vera jeli cildin yenilenmesini de teşvik ederek sivilce izlerini azaltmaya yardımcı olur. Aloe vera bitkisi içinde bulunan antrakinon, cildi canlandırır ve hücre gelişimini ve yenilenmesini hızlandırır. Bu, akne izlerinin giderilmesinde ve cildinizin parlak ve kusursuz görünmesinde çok yardımcı olur .
    Ayrıca sivilce ve sivilce kaynaklı yara izlerinin ve lekelerin görünümünü azaltmak için cilt pigmentasyonunu hafifletir.
  • Aloe vera, şiddetli akneye yol açan Propionibakterium dahil olmak üzere akneye neden olan bakterileri ve virüsleri öldüren gibberellin, mannalar ve polisakkaritler gibi saponinler içerir. Bu bitki ayrıca gözenekleri tıkayan siyah nokta ve beyaz noktaları deriden yok eden bir bileşik olan salisilik asit içerir. Ayrıca cildin pH dengesini düzenlemeye yardımcı olur.
  • Ciltte kir birikmesi, gözenekleri tıkar ve bakteriyel enfeksiyonlara ve siyah noktalara neden olur. Bu jelin yüzünde düzenli olarak uygulanması gözenekleri sıkılaştırır, böylece gözeneklerin mikroplara maruz kalmasını azaltır.
  • Aloe vera jeli ve aloe vera suyu kullanmanın yararları, bilim adamları tarafından kapsamlı bir şekilde incelenmiştir ve yukarıda bahsedilen noktalar, aloe vera' nın daha sağlıklı bir cilde ve vücuda sahip olmasına nasıl yardımcı olduğunu anlatmaktadır.

Sivilce için Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Sivilce ile savaşmak için aloe vera kullanmanın birçok yolu vardır. En etkilisi Aloe Vera ve Zerdeçal  kullanmaktır.

Gerekli malzemeler
1-2 çay kaşığı aloe vera jel
1/2 çay kaşığı zerdeçal tozu
1 tatlı kaşığı un
Hazırlık
Bir macun kıvamı elde etmek için tüm malzemeleri karıştırın. Macun çok kalınsa birkaç damla su ekleyin.

Uygulama

Bunu yüze uygulayın ve yaklaşık 15 ile 20 dakika kurumaya bırakın.
Su ile durulayın.
Bunu haftada iki kez tekrarlayın.

Nasıl fayda eder
Zerdeçal, sivilceyi tedavi eden güçlü bir bitkidir. Antimikrobiyal özellikleri bakterileri öldürürken, anti-inflamatuar özellikleri şişmeyi azaltır. İçerdiği antioksidanlar sivilcelerin iyileşme sürecine yardımcı olur ve ayrıca yara oluşumunu önler.

Önlemler
Zerdeçal cildinizi lekeleyebilir. Bu sarı lekeden kurtulmak için biraz limon suyuyla hafifçe ovabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara