• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 03/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi

Sivilcelerden Kurtulmak


Sivilcelerden Kurtulmak

Sivilcelerden Kurtulmak
Ne yazık ki, sivilce ergenlik çağında ki gençlerimizin çoğunun korkulu rüyası haline gelmiştir. Ergenlik çağında çıkan sivilceler özellikle bayanlarda görüntü kirliliğine neden olabilmektedir. Sivilcelerin ergenlik çağında geçmemesi ve ileri ki çağlarda da görüntü kirliliğine neden olabilmeleri muhtemel sonuçlar arasında. En güzel çağlarında sivilceler yüzünden sorun yaşayan gençler için sivilcelerden iz kalmadan kurtulabilme ise en büyük dilekler arasında yer alıyor. Bazı insanlar da ise bu sivilceleri hiç görmemek mümkün. 

Sorunun temelinde, olgunluk çağına gelen hormonların bozulması ve yağ bezlerinin daha çok yağ üretmeleri gelmektedir. Bu sivilceler özellikle yüz bölümünde çıkınca sorun yaratsa da sırt ve başka bölgelerde de çıkmaları muhtemeldir. Ancak bu tarz sivilceleri hastalık olarak değerlendirmek de mümkün değildir. Sadece ergenlik çağına geçişte yaşanan değişikliklerin sonucudur. 

Sivilcelerden kurtulmak üzere ilaç tedavileri uygulansa da ilaçlar bitince tekrar bu sivilcelerin çıkması muhtemeldir. Ancak bu ilaçların kullanımları akciğer ve karaciğere zarar verebilmektedir.  Bu ilaçların yarattığı etkiler bazen sivilcelerin etkilerinden daha büyük sorunlar yaratabilmektedir. Sivilcelerden kurtulmak için kesinlikle ilaç kullanmayın. 

Uzmanların öneri, sivilceleri sıkarak veya iğne ile patlatmamanız yönündedir çünkü, patlatınca sivilce lekeleri, sivilce izleri kalması muhtemel sonuçlardan bir tanesidir.  Sivilceleri kendi hallerine bırakıp, psikolojik destekler almayı deneyin bunun yanında yağsız yiyecekler tüketmeye gayret gösterin. Kesinlikle çekirdek yememeye çalışın. 

Tüm bu uyarıları dikkate alarak sivilcelerden kurtulmak ve onları size hatırlatacak olan izlerin olmaması muhtemeldir. Ancak bu söylenenlerin tersini uyguladığınız taktirde sivilcelerden kurtulsanız dahi, yaşamınız boyunca izlerini taşırsınız.

Sivilce tedavisi yapan Güzellik Rehberi'ne kayıtlı güzellik merkezleri, estetik klinikleri mevcuttur. Telefon ve adres bilgilerine rehber üzerinden aratarak ulaşabilirsiniz.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara