• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 10/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi

Su İçmenin Cilt Bakımı ve Güzellik Açısından Önemi


Su İçmenin Cilt Bakımı ve Güzellik Açısından Önemi

Kuşkusuz günde 1.5 - 2 –litre su içmenin cilde faydaları konusunda çok şey okumuşsunuzdur veya mutlaka bu konuda bir şeyler duymuşsunuzdur. Ülkemizde ve dünyada fazla kilo sorunu yaşayan insanların sayısı oldukça fazla, bu yüzden birçok kişi, su içmenin kilo verdirmediğini söyleyen uzmanlar da olmasına rağmen, her şeyden çok kilo vermek amacıyla su içme alışkanlığı edinmeye çalışıyor. Oysa su içmenin cilde faydaları var, hastalıklara karşı koruyucu ve anne sütünü arttırıcı etkisi var, besinlerin sindirilmesine katkısı ve daha birçok faydaları var. Bu yüzden su içmek cilt bakım ve güzellik rutininizin bir parçası olmalı. 

Cilt güzelliği için başlıca şart cildin sağlıklı olmasıdır. Peeling yapmak, ev yapımı maskeler hazırlamak, kozmetik ürünler kullanmak tek başına cildi güzelleştirmeye yetmez. Kaldı ki, bu şekilde cilt bakımı yapmak görünüşü kurtarsa bile devamlı ve bol miktarda kozmetik kullanmak cildin nefes almasını engeller. Bu yüzden guzellik.com.tr olarak önerimiz sağlıklı bir vücut için öncelikle dengeli beslenmek ve yeterince su içmek gerekir. Böylece içten gerektiği şekilde beslenen cildiniz bir de dıştan bakım yaptığınız zaman kelimenin tam anlamıyla ışıldayacaktır. Nemsiz kalan cilt kurur ve zamanından önce kırışır. Cildin nem kaybetmemesini sağlayan şeylerden biri de su içmektir. Yeterince su içmemek selülit riskini yükseltir, ayrıca saçların da matlaşmasına yol açar. 

Suya sadece cildinizin değil vücudunuzun her parçasının ihtiyacı var. Sabahları 1 bardak su içmek böbreklerin boşalmasını sağlıyor ve detoks sisteminin, yani vücudun toksinleri dışarı atan sisteminin gün boyunca verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Öte yandan, sayısız yararları olmasına rağmen bazı hallerde fazla su tüketmemek gerekiyor. Örneğin böbrek yetmezliği sorunu yaşayanların susadıkça su içmeli, fazlası için kendini zorlamamalı. Meyve suyu, kola, gazoz gibi içecekleri sıklıkla tüketen biriyseniz bu yüzden yeterince sıvı aldığınızı düşünmeyin, bu hatalı bir düşünce tarzıdır. Ayrıca bu tip hazır, katkılı içecekleri bolca tüketirseniz kendinize zarar verirsiniz. Suyun yeri başkadır, sağlıklı bir insanın gün içinde bolca su tüketmesi gerekir.


0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara