• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?


Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmak günümüzde en çok bayanlar arasında tercih edilen bir seçenektir. Makyaj yapmanın yanı sıra yüz bakımı yapmak da önemlidir. Makyaj yapmak bakım yapmak demek değildir. Bakım yapmak cildin yenilenmesi için ve cildin sağlığını koruması için önemli bir etkendir.

Cilt, yüzdeki deri çeşitli etkenlerden dolayı olumsuz olarak etkilenir makyaj, hava koşulları, stres, uykusuzluk, uyku düzenindeki bozukluk sebebiyle cilt yaşlanmaya başlar ve yorgun bir görünüm alır bunun engellenmesi için cilde bakım yaparak yaşlanmasını önleyebilir, canlı güzel bir görünüm kazandırılabilir.

Cilt türleri yağlı, karma ve kuru olarak çeşitleri vardır. Yağlı ciltlerde özellikle sivilce ve siyah nokta problemleri yaşanmaktadır. Kuru cilt türlerinde ise deride çatlama ve pul olarak dökülme şikayetleri görülebilir. Yüz için günlük olarak maskeler, kremler, losyonlar ve tonikler üretilmektedir. Bunlar günlük olarak kullanılmaktadır.

Cilt bakımı nasıl yapılır?

Yağlı yüzler için peeling işlemleri uygulanabilir bazı kremler losyonlar ve maskeler evde kolayca hazırlanabilir. Evdeki yumurta akıyla yüzü gerdirmek ve temizlemek için maskeler hazırlanabilir.

Kahve telvesi ile yüze dairesel hareketlerle peeling yani masaj yapmak yüzdeki siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur. Her hafta bir kez peeling işlemi uygulanması gerekmektedir aksi takdirde cilt zarar görebilir.  Her gün peeling işlemi uygulanan ciltte yaralar oluşabilir onun için ideal rakam haftalık bir kere peeling işlemi uygulamak olacaktır.

Kuru yüzler genel olarak gerilir ve daha gergin bir his yaratır, bunun için ise en doğal yöntem yüze süt ile tonik işlemi uygulanmasıdır. Kuru bir cilde sahip olan kişiler bir miktar pamuğa bir miktar ılık süt batırarak yüzlerine sürebilirler. Bu işlem cildin ihtiyacı olan nemi karşılar ve cildin kurumasını engeller.

Yağlı ya da kuru yüz fark etmeksizin yüze her gün gül suyu ile silmek cildin yaşlanmasını ve sivilce oluşumunu engellemektedir.


Eklenme Tarihi: 08/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara