• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?


Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yoğun şehir hayatının içinde yaşayanlar için kişisel bakım çok önemlidir. Kişisel bakımının temelinde ise cilt bakımı vardır. Yüzümüze, ellerimize, ayaklarımıza rutin bakımlar uygularız. Yüzümüz gün içerisinde kire ve toza maruz kalmakla birlikte şehir hayatının kaçınılmazı olan makyaja da maruz kaldığı için cilt bakımında diğerlerine göre biraz daha fazla önem kazanmaktadır. Yüz bakımımızı yaparken birçok ürün kullanırız. Serumlar, maskeler, jeller, tonikler bu kişisel bakım ürünlerinden birkaçıdır. 

Yüz serumları nemlendiricilerinizin yetersiz kaldığı yerlerde cildinizin derinlerine inerek cildinizi nemlendirir ve besler. Nemlendiricilerin yanı sıra serumlar cilt leke ve sorunlarını, sivilce ve yaşlılık belirtilerini yok ederler. Yüz serumları üretilirken cildinizin hızlı bir şekilde emeceği türden üretilir. Eğer kullandığınız serum su bazlı ise cildinizin alt katmanlarına kadar nüfuz eder. Bu yüzden serum kullanmadan önce cildinizi iyice temizleyiniz. guzellik.com.tr

Kimler Yüz Serumu Kullanmalıdır?

Serum kullanmanın belirli bir yaşı veya kriteri yoktur. Tek dikkat etmeniz gereken cildinize uygun serumu seçmektir. Cilt 20’li yaşlardan itibaren neme ve bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü dışardan aldığı nem yetersiz kalır.  Kullanacağınız serumlar cildinizi bu noktada destekler. Cildinizi nemlendirir ve besler. Cildinize erken yaşlarda bakım yapmaya başlamak ileri yaşlarda daha sıkı ve genç görünen bir cilde sahip olmanın altın kuralları arasında yer almaktadır.

Serum Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Serum alırken ilk dikkat etmemiz gereken şey içeriğinde alkol olmamasıdır. Alkol cildimizin kurumasına sebep olur. Bu yüzden serumların içerisinde alkol bulunmaması oldukça önemlidir. Ayrıca serumu kullanırken dikkat etmeniz gerekenler de vardır. Öncelikle gündüz veya gece kremi kullanıyorsanız cildinizin kremi emmesini beklemelisiniz. Aksi takdirde serumun cildiniz için hiçbir faydası olmayacaktır. 

Serumu kullanırken nohut büyüklüğünden biraz daha fazla serum kullanmanız yeterli olacaktır. Bu büyüklükteki serumu elinize alıp ısıtın ve yüzünüze uygulayın. Serumu cildinize masaj yaparak sürün. Ancak burada masajın yönü önemlidir. Masajı yaparken el hareketleriniz aşağıdan yukarı olmalıdır. Bu şekilde sarkmaları toparlamış olursunuz. Ayrıca hareketleriniz seri ve hızlı olmalıdır. Özellikle göz çevresi ve boyun bölgesine uygulama yaparken bunlara dikkat etmek yaşlılık belirtilerini geciktirecektir. 

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara