• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Yağ Bazlı Temizleyici


Yağ Bazlı Temizleyici

Cildimiz gün içerisinde birçok yabancı maddeye maruz kalmaktadır. Egzoz dumanı, kirli hava, klima havası, makyaj artıkları bunlardan birkaçıdır. Cildimizin rahat nefes alabilmesi ve sağlıklı bir deri solunumu yapabilmemiz açısından bu tür maddeleri cildimizden uzaklaştırmamız gerekmektedir. Ayrıca cildimizin genç ve parlak bir görünüm elde etmesi için yağ bazlı temizleyici, yüz temizleme cihazı, yüz temizleme jeli ürünleri kullanımı bu yabancı maddelerden kurtulmak için gerekli ve önemlidir.

Yüz Temizleme

Cilt bakımının ilk ve değişmez bir parçası olan temizleyiciler ciltteki tüm kiri, yağı, yabancı maddeleri ciltten uzaklaştırmak için çok önemlidir. Herkes bu adımı zaten eksiksiz uygulamaktadır. Ancak son zamanlarda öne çıkan yağ temizleyiciler bu işi daha büyük bir boyuta taşımaktadır. Çünkü yağlar içerilerinde doğal özler, değerli tohumlar, çeşitli vitaminler ve birçok aminoasit barındırmaktadır. Bu sayede cildi temizlerken aynı zamanda besleyici bakım uygulamaktadır.

Yüz Temizleme Yağının Özellikleri Nelerdir?

Su bazlı temizleyicilerden çok daha etkili olan temizleme yağları yağı, kiri, siyah siyah noktaları ciltten uzaklaştırırken gözenekleri mükemmel bir şekilde açarak cildinizin pürüzsüz bir görüntüye ulaşmasını sağlar. guzellik.com.tr - Cildi sadece temizlemekle kalmayan yüz temizleme yağları aynı zamanda içerisinde bulunan çeşitli vitamin, mineral ve özler ile cildinizi besler. Tüm bunlarla birlikte nemlendirici özelliği sayesinde cildinizi nemlendirerek kırışık karşıtı bakımda uygulamış olur.

Yüz Temizleme Yağı Nasıl Kullanılır?

Cildinizde makyaj olup olmamasından bağımsız olarak temizleme yağını ister bir pamuk yardımı ile isterseniz avucunuza dökerek cildinize uygulayabilirsiniz. Eğer avucunuz ile uygulayacaksanız ürüne biraz su katarak emülsiyon edebilirsiniz. Cildinize uygulama esnasında masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmanız tavsiye edilir. Göz çevrene, T bölgene ve yanaklarına uygulayacağın masaj ile hem kan dolaşımını hızlandırmış hem de yağın emilimini kolaylaştırmış olursunuz. Ürünü eğer pamuk yardımı ile uyguluyorsanız pamuğu cildinize nazikçe sürerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Pamuğu yaklaşık 10 saniye boyunca cildinizde tuttuktan sonra dışarı doğru nazik bir silme hareketi ile işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Sonuç olarak yüz temizleme yağları cildimizi yağ, kir, makyaj atığı gibi maddelerden arındırmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli vitamin ve mineraller ile beslerler. Tüm bunların yanında nemlendirici özellikleri sayesinde kırışıklıkları önler. Ayrıca daha detaylı yüz temizleme için yüz temizleme cihazı ve yüz temizleme jeli ürünleri de tavsiye edilir.


Eklenme Tarihi: 28/05/2020 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Güzellik Rehberi
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 28/09/2018

Mesaj Gönder

Bloglar Ara