Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 29/05/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri


Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınızdaki aşırı yağlanma sizi rahatsız mı ediyor? Bu yazıda yağlı saçlar için bakım önerilerini sizin için sıralamaya çalıştık.

Saçları ince telli ve yağlı olduğu için bakım yapmakta ve şekil vermekte sıkıntı yaşayan pek çok insanın şikayet ettiği konu mat görünümlü saçlardır. guzellik.com.tr olarak önerimiz daha dolgun ve parlak saçlara sahip olmak için öncelikle yapılması gereken şey ise doğru şampuan seçimiyle beraber düzenli olarak doğal bakım maskeleri uygulamak ve beslenmeye özen göstermektir.

Yağlı ve ince telli saçlar için hangi şampuan kullanmanız gerektiğini merak ediyorsanız, bu sorunun cevabı ince telli saçlar için hacim veren şampuan seçmektir. 

Hacimlendirici şampuanlar yardımıyla saçlar daha gür görünecektir. Şampuanı kullanırken kan dolaşımını arttırarak saç köklerinin güçlenmesini sağladığından dolayı saç diplerine mutlaka masaj yapılmalıdır. Bu arada yağlı saçlara yönelik şampuan kullanımının yanında saçı çok sık yıkamamak gerekir. Çünkü yağlı saçlar çok sık yıkandığı takdirde, saç derisindeki yağ hücreleri daha fazla çalışacağından dolayı saçlarda daha fazla yağlanmaya neden olabilmektedir. Çünkü esas olarak yağlı olan saç değil, saçlı deridir. Bunu yanında saçları ılık su ile yıkayıp, durulamayı soğuk suyla yapmak yağlı saçlar için çok iyi bir yöntemdir.

Saç yağlanmasına alternatif bitkisel bir çözüm olarak şu tarifi de uygulayabilirsiniz. 1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı kekik suyu, bir fincan kadar da elma sirkesi ekleyin. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak uyguladıktan sonra bir süre başınızı havluyla sararak bekletip sonra durulayın.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara