Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 25/02/2021 kategori: Cilt Bakımı Ekleyen: Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerisi


Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerisi

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerisi 

Birçok cilt yapısına sahibiz. Bazıları kuru cilt bazıları karma bazı ciltler de yağlı olmak üzere farklı cilt yapılarımız var. Hepimiz ciltlerimiz kusursuz bir görünüm elde etsin isteriz aynaya baktığımızda o kusursuz cilt kendimizi çok iyi hissetmemizi sağlar. Özellikle yağlı bir cilde sahip olanlar parlamak istemezler. Hiçbirimiz parlayan bir ciltle gezmek istemeyiz zaten hep bir mat olsun ve cildimiz sağlıklı gözüksün isteriz. Eğer yağlı bir cilt tonuna sahipseniz, mat ve yağsız fondötenleri tercih edip kullanabilirsiniz. Size yağlı cilt tipine uygun fondötenleri derledim. 

Nasıl Uygun Fondöten Bulabilirim?

Yüzünüze neyin iyi gelip neyin kötü geldiğini her zaman kendini bulabilirsiniz. Fondötenlerin içerik yazılarını okuyarak cilt tipinize uygun fondöteni seçebilirsiniz. Öneri yazılarını okuyarak da cilt tipinize uygun fondöteni bulabilirsiniz.

Yağlı Cilt Tipine Uygun Fondötenler 

1- ESTÉE LAUDER – Double Wear Nude Water Fresh Makeup SPF 30: Bu fondötenin dokusu çok hafiftir ve 24 saat boyunca yüzünüzde kalır. Eşit tonlu, kusursuz ve sağlıklı görünen bir cilt sunar size. 

2- L’Oréal Paris Infallible: Bu fondöten gün boyu yüzünüzde kaldığı gibi sıcak ve terle beraber dağılmıyor bunun yanı sıra suya dayanıklı bir şekilde yüzünüzde kalıyor. Bütçenizi aşmayacak güzel bir fondöten olması sizin için bir artı. 

3- BareMinerals Matte Fondöten: Yağlı ciltlerin en büyük düşmanı olması sebebi pudralı ve mineralli formülünden kaynaklıdır. Teninizde oluşan ve meydana gelen fazla sebumu emer. Tek dezavantajı sürerken size çıkardığı zorluk fakat tek katmanlar halinde sürerseniz sizi oldukça memnun edecektir.guzellik.com.tr

4-Clinique Superbalanced Silk Fondöten: Yağsız formülüyle hafif ve doğal bir görünüm sağlayan bu fondöten parlayan bölgenizi kapatıp neme ihtiyacınız olan bölgeleri de nemlenmesini sağlıyor. İçinde yer alan SPF bulunduğu için cildinize ipeksi bir görünüm kazandırıyor. 

5- NYX Stay Matte: Bu üründe cilt renginiz için hiç problem çekmez en uygununu 30 tane renk seçeneğinden dolayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Mineralli ve yağsız olduğu için iyi bir kapatıcılık özelliği vardır. 

6- MAC Stuido Fix: Bu fondöten görüp görebileceğiniz en iyi matlaştırıcılarından bir tanesi. Üzerinde bu ifade yer almasa da tercih edilenler arasında en sık rastlayacağınız bir ürün. Güneşin altında bile parlamanızı söndürsün istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara