• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Yeşil Kahve Zayıflatır Mı? Yeşil Kahve Faydaları ve Hakkında Her Şey


Yeşil Kahve Zayıflatır Mı? Yeşil Kahve Faydaları ve Hakkında Her Şey

Yeşil Kahve Zayıflatır Mı? Yeşil Kahve Faydaları ve Hakkında Her Şey

Son günlerde yeşil kahvenin çok sık telaffuz edildiğini duyuyoruz. Özellikle yeşil kahve nedir? Yeşil kahve ne işe yarar? Yeşil kahve zayıflatır mı gibi sorularla karşı karşıyayız. Tüm bu sorulara cevap olması ve bu konuda bilgisi olmayanların bilgilenmesi açısından yeşil kahveyi her yönüyle anlatmaya çalışacağız. guzellik.com.tr olarak önerimiz sunacağımız bilgilerin daha anlaşılır olabilmesi adına yeşil kahveyi başlıklar halinde anlatmaya çalışacağız. Böylece yeşil kahve kullanımı hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve Rubiaceae diye tanınan özel bir kahve familyasından çok özel bir ağaçtır. Boyu 5-6 metreye kadar ulaşan bu özel ağaç diğer kahvelerden farklı olarak kavrulmamıştır. Kavrulmamış olması, sahip olduğu birçok özelliği kaybetmemesi anlamı da taşımaktadır. Dolayısıyla her yerde duyduğumuz yeşil kahve faydaları, değerini biraz da bu özelliğine borçludur diyebiliriz. Son zamanlarda ülkemizde ve tüm dünyada yoğun bir kullanım alanına sahip olmuştur.

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?

Yeşil kahvenin hazırlanışı son derece basittir. İlk olarak cezveye 1,5 yemek kaşığı kadar yeşil kahve eklenir, ardından üzerine 250 ml kadar sıcak su konur. 4-5 dakika demlenmeye bırakıldıktan sonra sıcak halde servis yapılabilir. Pişireceğiniz miktara göre ayarlamasını yapabilirsiniz. Mesela 3 yemek kaşığı kadar pişirecekseniz bunun için yaklaşık 500 ml sıcak su kullanmalısınız. Yeşil kahvenin en önemli özelliklerinden biri de pişirildikçe aşina olunmasıdır. Yani birkaç defa yaptıktan sonra ne kadar su ve ne kadar yeşil kahve eklemeniz gerektiğini çok kolay bir şekilde kavrayabilirsiniz.

Yeşil Kahve Günde Ne Kadar Tüketilebilir?

Yeşil kahveyi günde 1-2 fincan kadar içebilirsiniz. Sabah 1 fincan, öğleden sonra ya da akşamda 1 fincan olarak tüketmenizi öneririz. Günde 2 fincandan fazla içmek tehlikeli olabilir; bu nedenle fazlasını tüketmemeye özen gösteriniz.

Yeşil Kahve Zayıflatır mı?

Yeşil kahve zayıflamak ve fazla yağlardan kurtulmak için kullanılabilir. Son zamanlarda zayıflamak için yeşil kahve tüketenlerin sayısı bir hayli artmıştır. Ayrıca formda kalmak için de yeşil kahve içmeniz mümkündür. Spor yapanlarda etkisini çok daha çabuk bir şekilde göstermektedir. Az önce sözünü ettiğimiz gibi günde 2 fincan kadar tüketmeniz, sağlığınız açısından yeterli olacaktır. Böylece fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve enerjinizi doğal yoldan arttırabilirsiniz. Yeşil kahve, bir tür doğal zayıflama ürünü olarak görülebilir. Herhangi bir yan etkisinin olmaması da son derece önemlidir.

Yeşil Kahvenin Zararları Nelerdir?

Yeşil kahvenin kendi özünden kaynaklanan bir zararı söz konusu değildir; fakat çok fazla tüketmenin bir takım zararları olabilir. Bu, sadece yeşil kahve için değil, diğer kahveler için de geçerlidir. Bunun için günde 2 fincanın üstüne çıkmamanız gerektiğini yinelememiz gerekmektedir.

Yeşil Kahvenin Yan Etkileri Nelerdir?

Yeşil kahvenin bilinen özel bir yan etkisi mevcut değildir. Yalnızca çok fazla tüketenlerde kalp çarpıntısı, hızlı nefes alışverişi ve ani nabız yükselişi görülebilir. Bu tür etkiler, fazla tüketildiğinde tüm kahve çeşitlerinde görülmektedir. Dolayısıyla bu yan etkileri yeşil kahve yan etkileri gibi göstermek yanlış olacaktır.

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

- İçeriğinde bulunan kafein sayesinde yağ yakımını hızlandırır ve fazla yağlarınızdan kurtulmanızı sağlar,

- Kalori yakmaya yarar ve böylece fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar,

- Yeşil kahve, aynı zamanda bazal metabolizma hızını da arttırmaktadır,

- Yorgun ve halsiz olduğunuzda enerji vererek sizi kendinize getirir,

- Şeker hastalığına karşı kullanılabilir, şeker hastalığının risk oranını düşürmektedir,

- Yüksek tansiyonu iyileştirici yönü bilinmektedir,

- Uykusuz kaldığınız anlarda kendinizi toparlamanızı sağlar.

İletişim Bilgileri

Güzellik Merkezi
Üyelik Tarihi: 03/03/2020

Mesaj Gönder

Bloglar Ara