Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 29/05/2020 kategori: Saç Bakımı Ekleyen: guzellik.com.tr

Yediğiniz Besinlerle Saçlarınızı Daha Çabuk Uzatın


Yediğiniz Besinlerle Saçlarınızı Daha Çabuk Uzatın

Yediğiniz Besinlerle Saçlarınızı Daha Çabuk Uzatın

Saçlarınızı Çabuk Uzatmanın Teknikleri

Bazen saçlarımız uzatmak isteriz. Bir davete katılmak için saç modelleri yapacağız fakat saçımızın uzunluğu bunun için yeterli değil. Çabuk uzaması için sabırsızlanıyoruz. Saçların en çabuk uzatmanın yolları beslenme şeklidir. İşte saçlarımızı uzatmanın doğal yolları;

Nasıl Beslenmeliyiz? En Etkilisi Protein!

Saçlarımızı protein yardımı ile hızlı uzatabiliriz. Dengeli beslenerek protein içeren besinlerden yiyerek saçlarımızın uzamasına yardımcı olabiliriz. Protein en çok et, tavuk, balık, fasülye, yumurta, süt ürünleri, fındık, fıstık, badem ve patates gibi ürünlerde bolca bulunur. 

Bunlardan en çok protein içeren ürünler yumurta ve süt olarak bilinmektedir. Biraz şaşırtıcı fakat bu ürünleri çok tüketenlerin saçları hızla büyümektedir. guzellik.com.tr olarak önerimiz sizlerde çabuk saç uzatmak istiyorsanız mutlaka bu besinlerden tüketmelisiniz.

Demir Saçları Çabuk Uzatır

Diğer beslenme türü demir içeren yiyeceklerdir. Demir içeren besinler de saçlarınızı uzamasına demir içeren besinler tahıllarda demir fazlasıyla bulunur. Aynı zamanda karaciğer, yeşil sebzeler, yumurta ve kuru üzüm gibi besin maddelerinde demir maddesi fazlası ile bulunmaktadır.

E Vitamini ve B Vitamini Alın

Vitaminlerden en çok E ve B vitamini barındıran yiyecekler saçlarımızın uzamasına yardımı oluyor. E vitamini en bol fındık, zeytinyağı, avokado, tavuk, et ve yumurta ürünlerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda güneş E vitamini vermektedir.

Pirinç Suyu İle Saç Uzatmak

En etkili yöntemlerden bir tanesidir. Pirinci yıkarken beyaz bir su akar işte bu su işe saçlarımıza masaj yapalım. Yani saçlarımızı bu su ile yıkayalım. Uygulaması ise banyoda saçlarımızı yıkadıktan sonra en son saçlarımızı pirinç suyu ile yıkayalım ve 5 dakika bekleyelim daha sonra saçlarımızı hafifçe durulayalım. Bu şekilde saçlarınız olduğundan çok daha hızlı bir şekilde uzar.

Uzak Durmanız Gereken Besinler!

Saçlarınızı çabuk uzatmak istiyorsanız protein, demir ve E-B vitaminler ile besleneceğinizi söyledik. Fakat bunlarla beslenirken bazı besin maddeleri, özellikle bazı içecekler saçların hızlı büyümesini engellemektedir. Bu yüzden bu ürünlerden uzak durmanızı öneririz. Örnek verecek olursak, cafein içerek içecekler ( kahve, nescafe ), Gazlı içecekler ( kola, fanta, gazoz ), fazla şeker ve fazla yağlı yiyecekler saç uzamasını yavaşlatır. Saçlarınızın istediğiniz uzunluğa gelinceye kadar bunlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Bloglar Ara