Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Burun Estetiği Fiyatları


Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları için guzellik.com.tr olarak araştırma yaptık ve güncel burun estetiği fiyat bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.                                     

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı 2000’li yıllardan önce zorlu ve sıkıntılı bir operasyondu. Günümüzde ise bu ameliyat kısa süre içinde gerçekleşmekte ve hasta fazla zaman geçmeden normal hayatına dönebilmektedir. Burnunun biçiminden, büyüklüğünden rahatsız olan kişilerin çok ilgilendiği konulardan biri de burun estetiği fiyatları konusudur. Aşağıda bu konuda bilgiler bulabilirsiniz.

Yüzün tam merkezinde yer alan burundaki şekil bozukluklarını düzelterek kişinin görünümünü daha iyi hale getiren burun estetiği ameliyatı nefes almada güçlük çekmek gibi bazı sağlık sorunlarının halledilmesini de sağlar. Burnunuz fazla uzunsa, ucu düşükse, kemerli ise, bir kaza sırasında zarar gördüyse, sağlığınızla ilgili sıkıntılar yaratıyorsa, burun deliklerinizin boyutu birbirinden farklıysa bu operasyonu yaptırarak daha güzel, daha biçimli bir burna sahip olabilirsiniz.

Burun estetiği fiyatları burnun yapısal sorunlarının türüne ve boyutuna, operasyonun yapılacağı hastaneye, doktorun ücretine, ameliyatın süresine, uygulanacak tekniğe, hastanın kaçıncı ameliyatına gireceğine göre değişir. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse bu tür ameliyatların ücretinin 8.000 TL ile 12.000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Burun Estetiği Ameliyatı Bedeli SGK Tarafından Karşılanıyor Mu?

SGK bazı durumlarda bu ameliyatın bedelinin bir kısmını veya tamamını ödemektedir. Burnunuzun şeklini beğenmiyorsanız ve daha güzel görünmesini istiyorsanız bu durum estetik ameliyat kategorisine girer ve ücretin tamamını sizin ödemeniz gerekir. Fakat size sağlık sorunları çıkarıyorsa, biçiminde estetik amaçlı bir değişiklik yapılmayacak, sadece bu sağlık sorunu ortadan kaldırılacaksa SGK operasyonun bedelini karşılar.

Bazı burun ameliyatları hem burnun daha güzel görünmesi, hem de burunla ilgili sağlık sorunlarının giderilmesi amacıyla yapılır. Bu gibi durumlarda hastadan sadece estetik ameliyatın ücreti alınır. Operasyonun diğer bölümü SGK tarafından ödenir.

Sonuç olarak SGK estetik amaçlı burun ameliyatlarında devreye girmez. Sadece hastanın burnunda bir sağlık sorunu varsa ameliyat bedelini karşılar.

Burun Estetiği Ameliyatı İçin Doktor Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  •  Doktorun Rinoplasti alanındaki tecrübesini ve yaptığı çalışmaları araştırın.
  • Aynı hekimin ameliyat ettiği kişilerin sonuç hakkındaki fikrini öğrenin.
  • Doktorunuzla karşılıklı olarak görüşün.
  • Daha önce yapılmış operasyonların öncesi / sonrası fotoğraflarını görün.

Ameliyatı kime yaptıracağınıza karar verdikten sonra kuşkulu düşünceleri aklınızdan çıkarın, doktorunuza güven duyun ve olumlu düşünün. Artık sadece burnunuzun en iyi nasıl görünebileceğine odaklanın. Doktorunuzla görüşürken beklentilerinizi net olarak açıklayın. Siz belli bir burun şekline sahip olmaya heveslenseniz bile hekiminizin bu konudaki tavsiyelerini de dikkate alın.

Burun estetiği fiyatları hakkında daha fazla bilgi için sitemize üye uzman doktorların profil sayfasına giderek fiyat talep formuna yazarak bilgi isteyebilirsiniz.


Eklenme Tarihi: 10/04/2020 kategori: Burun Estetiği Fiyatları Ekleyen: Güzellik Rehberi
0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Ortalama Fiyatlar Ara