Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Lazer Epilasyon Fiyatları


Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatlarını güzellik merkezlerinden sizler için araştırdık. 

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi ile kıl kökünün tahrip edilmesi sonucunda yok edilmesidir. Ağda, ip, tüy dökücü krem, jilet ve cımbız gibi yöntemlerle de kıllardan kurtulmak mümkündür ama bunlar geçici olarak iş gören yöntemlerdir. Lazer epilasyonda ise kalıcı sonuç alınır. Lazer epilasyon fiyatları işlemin vücudun hangi bölgesine veya bölgelerine uygulanacağına, kişinin cinsiyetine, kıllarının yapısına, kilosuna, uygulamanın yapılacağı ile, ilçeye veya kliniğe göre değişir. Uygulama kalın kıllar üzerinde ve koltuk altı, genital bölge ve alt bacaklarda daha iyi sonuç verir.

İşlem için kullanılan 3 tip cihaz vardır:

  • Diode lazer epilasyon
  • Alexandrite lazer epilasyon
  • Nd: Yag lazer epilasyon

Uygulama sırasında cildi devamlı olarak eksi 3 dereceye kadar soğutan ve nispeten daha az acı verici olan buz lazer epilasyon yöntemi de son yıllarda son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Buz lazer fiyatları blog yazımıza bakmayıda unutmayınız.

İşlem için doğru cihazın seçilmesi çok önemlidir. Uygulamadan önce uzman doktorların kişinin cilt ve kıl yapısını değerlendirip bu konuda karar vermesi gerekir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi lazer epilasyon fiyatları çeşitli etkenlere göre değişir. Örneğin tüm kolla yarım kol, tüm bacakla yarım bacak için verilen fiyatlar doğal olarak farklıdır. Erkeklerin kılları daha yoğun ve sert olduğu için erkeklerin ödemesi gereken ücret daha yüksektir. Büyük şehirlerde ve büyük şehirlerin belli semtlerinde talep edilen fiyatlar daha fazladır. 

Kadınlar İçin Lazer Epilasyon Fiyatları


Tüm Vücut Lazer Epilasyon: 800 TL

Alın Bölgesi: 80 TL

Kaş Ortası: 35 TL

Genital Bölge: 220 TL

Tüm Göğüs Bölgesi: 180 TL

Göğüs Uçları: 60 TL

Dudak Üstü Lazer: 45 TL

Sırt Bölgesi: 250 TL

Kol Bölgesi Tüm: 320 TL

Koltuk Altı Bölgesi: 75 TL

Tüm Yüz Bölgesi: 150 TL


Erkekler İçin Lazer Epilasyon Fiyatları


Tüm Vücut Lazer Epilasyon: 1.100 TL

Sırt ve Omuzlar: 550 TL

Alın Bölgesi: 85 TL

Kaş Ortası: 35 TL

Genital Bölge: 400 TL

Tüm Göğüs Bölgesi: 370 TL

Göbek Bölgesi: 220 TL

Göğüs Uçları: 75 TL

Omuzlar: 200 TL

Sırt Bölgesi: 350 TL

Kol Bölgesi Tüm: 225 TL

Koltuk Altı Bölgesi: 65 TL

Kulak Bölgesi: 40 TL

Tüm Yüz Bölgesi: 150 TL

Lazer epilasyonun prensibi şöyledir: Lazer ışını, milisaniyelik atışlarla cilde uygulanır. Kıla rengini veren melanin pigmenti bu ışını emer. Lazer ışını, çevredeki deriye, ter bezlerine zarar vermeden kıl kökünde yoğunlaşır ve burada oluşturduğu ısıyla kıl kökünü tahrip eder. Gereken sayıda seans yapıldıktan sonra uygulama bölgesi tüylerden arınır.

Her bir lazer sisteminin farklı teknik özellikleri vardır. Bunların yerine göre kullanılması verimli sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Alexandrite lazer genelde rengi açık veya orta koyuluktaki ciltler için uygundur. Koyu tenli kişilere uygulandığında bazı yan etkilere sebep olabilir. Yüz ve boyun gibi bölgelerde kullanılması ince tüylerin artmasına yol açabilir. Sırt, kol ve omuz bölgelerindeki etkinliği de düşüktür.

Diode lazer, 810 nm dalga boyuyla cildin daha derin noktalarına iner. Bu yüzden, derinlerinde kıl bulunan bölgelerde daha etkilidir. Dalga boyunun diğer lazer sistemlerinden uzun olması sebebiyle koyu renkli ciltlere bile uygulanabilir.

Nd yag lazer epilasyon sistemi çok koyu renkli ciltler için geliştirilmiştir. Oldukça ağrı veren bir işlem olduğu için kullanım alanı diğer iki lazer sitemine göre daha kısıtlıdır.

Uzun yıllardan beri güvenle kullanılan bir yöntem olan lazer epilasyon kıl yapısının gelişimi tamamlanmamış olan 15 yaşından küçük kişilere, hamile kadınlara, vitiligo ve sedef gibi cilt ve deri hastalığı olanlara ve Hepatit – B hastalarına uygulanmaz.

Lazer epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için üye firmalarımıza mesaj gönderebilirsiniz. Buz lazer fiyatları için diğer yazımıza bakmayı unutmayınız.


Eklenme Tarihi: 08/04/2020 kategori: Lazer Epilasyon Fiyatları Ekleyen: Güzellik Rehberi
0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder
Telefon Numarasını Gör
İletişim Bilgileri

Ortalama Fiyatlar Ara