• Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol

Corona Virüsü Şüphesine Kapılanlar Ne Yapmalı?


Corona Virüsü Şüphesine Kapılanlar Ne Yapmalı?

Mikrobiyoloji uzmanı Dr. Melda Özdamar corona virüsü belirtileri gösteren kişilerin ve evde karantina altında olanların neler yapması gerektiği hakkında bilgiler verdi.

Öncelikle 14 günü evde geçirmek ve Covid-19 ile mücadele için uygulanması gereken 14 kurala göre hareket etmek gerekiyor.

Ateşiniz varsa, öksürüyorsanız, kırgınlık hissediyorsanız, nefes almakta güçlük çekiyorsanız veya öksürük ya da ateş problemi olan biriyle temas ettiyseniz bir sağlık kurumuna başvurmalısınız.

Corona virüsüne yakalandığından kuşkulanan kişinin bulaşma zincirini engellemek için bütün eşyalarını ayırıp 14 gün boyunca evde, odasında oturması gerekiyor. Evde karantina sürecinde başkalarıyla tokalaşmaktan, sarılmaktan, kısa bir süre için bile olsa çok yakın mesafede bulunmaktan kaçınmak da çok önemli.

Evde izolasyon altındaysanız odadan dışarı çıkarken veya aile içi temaslar sırasında mutlaka tıbbi maske takmalısınız. Kirlenen bir maskeyi kullanmaya devam etmemeli, hemen yenisiyle değiştirmelisiniz.

Süreç boyunca evin sıklıkla havalandırılması ve zeminlerin, lavabonun, tuvaletin, kapı kollarının ve muslukların düzenli olarak temizlenmesi de önemlidir.İletişim Bilgileri

Güzellik Sitesi
Üyelik Tarihi: 02/03/2020

Mesaj Gönder

Haberler Ara