Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 13/10/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik

Corona virüs sürecinde kuaför seçerken dikkat edilmesi gerekenler


Corona virüs sürecinde kuaför seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Kuaförünüzü seçerken daima bilinçli ve dikkatli olmalısınız tabii ki ama corona virüs sürecinde kuaför seçerken her zamankinden daha titiz davranmanız gerekiyor. Bildiğiniz gibi pandemi yüzünden kuaförler bir süre kapatılmış, daha sonra da işleyişleri belli kurallara bağlanarak açılmışlardı. Kuaför Mahmut Karataş bu konuyla ilgili faydalı bilgiler verdi, bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

“Corona virüs sebebiyle önlemleri üst düzeye çıkardık”

Karataş, “Pandemi, hayatımızda birçok değişiklik oluşmasına yol açtı. Kuaförler olarak Covid-19 sürecinde uzun bir süre hizmet veremedik. Şu sıralarda ise sunduğumuz hizmetlerin üst düzeyde olması konusunda büyük bir titizlik gösteriyoruz. Müşterilerimizin sağlıklarından ödün vermeden güzelleşmelerini sağlayacak şekilde davranıyoruz.”

Coronadan en çok etkilenen sektörlerden birinin kuaförlük sektörü olduğunu belirten Karataş, sözlerine şöyle devam etti:

“Kuaförlerin sosyal mesafe kuralına uyması neredeyse imkansız. Yaptığımız her iş müşterilerimizle yakın temas halinde olmamızı gerektiriyor. Bu yüzden günümüzde kuaför seçimi yapmak daha önemli hale geldi. Sektöre uzun yıllarını vermiş biri olarak vatandaşlarımıza corona döneminde kuaför seçerken çok dikkatli olmalarını, hijyen kurallarına eksiksiz olarak uyulduğundan emin olmalarını tavsiye ediyorum.”

Müşterilerine en steril ortamı sunmak için çaba gösterdiklerini belirten Karataş, alınan tedbirleri şöyle açıkladı:

“Antalya Divan Kuaför şubelerinde bu konuda son derecede hassas bir çalışma yürütülüyor. Kişiye özel havlu uygulaması başlatmanın yanı sıra kullandığımız tarak, makas, törpü ve diğer malzemeleri sürekli olarak dezenfekte ediyoruz. Her müşterimizin bizim için ayrı değeri var. Müşterilerimize verdiğimiz değeri, stüdyolarımızı devamlı özel dezenfekte makineleri ile sterilize ederek gösteriyoruz.”

“Müşteri Sayısına Sınırlama Getirdik”

Bu zor süreci müşterilerinin de işbirliğiyle sorunsuzca atlatacaklarına inandığını belirten Kuaför Mahmut Karataş sözlerine şu şekilde devam etti:

“Almış olduğumuz önlemlerden biri de müşteri sayısına kısıtlama getirmek. Bu süreçte hizmet vereceğimiz kişileri randevu sistemiyle ağırlamayı tercih ediyoruz. Öte yandan, biz en üst seviye tedbirleri alsak da, müşterilerimiz hijyen kurallarına özen göstermediği takdirde pandemi sürecinden başarılı bir şekilde çıkmamız mümkün olmayacaktır. Bu yüzden onların da hijyen konusunda titiz davranmalarını bekliyoruz. Aynı anda hizmet vereceğimiz müşteri sayısını sınırladığımız için, önceden randevu almaları gerekiyor. Ayrıca, Covid 19 temaslısı olan müşterilerimizin karantina kurallarına tam olarak uymalarını rica ediyoruz. Bu, hepimizin yerine getirmesi gereken bir yurttaşlık görevidir.”


Yorumlar

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Ekleyen:

Güzellik

Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Haberler Ara