Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 11/05/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: guzellik.com.tr

Güzellik Testi ile Yıllardır Merak Ettiğiniz Sorunun Cevabını Öğrenin!


Güzellik Testi ile Yıllardır Merak Ettiğiniz Sorunun Cevabını Öğrenin!

İnternet ortamında birbirinden farklı, pek çok güzellik testi bulabilirsiniz. Ancak bu test o kadar kolay ve pratik ki, yapmak sadece ve sadece iki saniyenizi alacak. Hiç öyle görsellerle bezenmiş, çoktan seçmeli bir testi çözmenize ve kaşınızın, gözünüzün, boyunuzun ölçüsünü vermenize gerek yok. Aynaya bile ihtiyacınız yok. İşte o basit yöntem!

Güzellik testi için işaret parmağınızı yüzünüze doğru yaklaştırın ve çenenizden burnunuza doğru uzatın, sanki karşınızdaki birinden susmasını istermiş gibi. Eğer parmağınız çeneniz ve burnunuz ile birlikte dudaklarınıza da değiyorsa testi geçtiniz demektir. Çin’de popüler olan bu testin, estetik cerrahide yüz güzelliğini ölçmek için kullanılan üçte bir oranına dayandığı söyleniyor. İnsanlar bu yöntemle çektikleri fotoğrafları Weibo’da çılgınlar gibi paylaştılar. Sina Weibo, yapısal açıdan Twitter ile Facebook karışımı ve Çin’in en popüler sitelerinden biriymiş.

Güzellik Testi Ne Kadar Doğru?

İddialara göre Asyalı güzellik doktorları “parmak testi” de denen bu uygulama ile basit bir güzellik testi yapmış oluyor. Eğer işaret parmağınız çene ve burun arasında kalan dudağı çok fazla bastırıyorsa ya da dudağa hiç değmiyorsa maalesef testten geçemediniz demek. Bazı uzmanlar ise, bu yöntemin sadece çene yapısının yüz ile doğru orantılı olup olmadığını ölçmede kullanıldığını iddia ediyor.

Ancak bu yöntemi dünyanın en güzel kadınları olarak kabul edilen Angelina Jolie, Scarlett Johansson, Christina Hendricks veya Jennifer Lawrence gibi isimlere uyguladığımızda sonuçların bambaşka olduğunu görebilirsiniz.

Bu fotoğraflara bakınca testin doğruluğunu sorguladığınızı görür gibiyiz. 

Her ne kadar güzellik göreceli bir kavram olsa da bu aktrislere bakan bir kişi öyle sanıyoruz ki hepsini güzel bulmasa bile en az birini güzel bulurdu.

Ne kadar güzel olduğumuzla ilgili, hangi toplumun yüz tipine ya da hangi ünlüye daha çok benzediğimizle ilgili internet sitelerinde pek çok test ve birbirinden çeşitli telefon uygulamalarını bulmak mümkün. Belki de bu gibi testleri sadece eğlenmek için kullanmalı, güzelliğin kusurlarda gizli olduğunu unutmamalı ve kendimizi üzmemeliyiz. Kişisel temizlik ve bakımına özen gösteren her kadın ve her erkek güzeldir. Öyle değil mi?


Yorumlar

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Haberler Ara