Güzellik Rehber'ine Kayıtlarımız Başlamıştır. Ücretsiz Kaydol »
  • Müşteri Hizmetleri
  • Üye Girişi
  • Rehberde Yerini Al - Hemen Kayıt Ol
Eklenme Tarihi: 10/10/2020 kategori: Güzellik Ekleyen: Güzellik

Hamile kadınlar için 7 güzellik ipucu


Hamile kadınlar için 7 güzellik ipucu

Hamilelik, bütün vücudunuzun değişikliğe uğradığı bir dönemdir. Hormonların bu dönemdeki inişli çıkışlı, dengesiz hareketlerinin cildi ve saçları da etkilemesi kaçınılmazdır. Bir yandan daha önce rahatlıkla giydiğiniz kıyafetler yavaş yavaş üstünüze olmamaya başlar, diğer yandan uygulamakta olduğunuz güzellik rutini aniden yetersiz ve etkisiz hale gelebilir. Gebelik sürecinde yaşanan hormonal değişimler bazı kadınların cildini daha güzel ve parlak hale getirirken bazıları akne sorunları ve başka cilt problemlerine maruz kalırlar. Bu gibi sıkıntıları olan ziyaretçilerimiz olabileceğini düşündük ve hamile kadınlar için güzellik ipuçları içeren bir liste hazırladık.

  • Bol Su İçin ve Doğru Beslenin

Amniyotik sıvı üretimi, mide bulantıları ve kan hacmindeki artış gebe kadınların hızlı bir şekilde sıvı kaybetmesine sebep olabilir. Gün içinde bol miktarda su için. Bebek beklerken normalde günlük olarak tükettiğinizden 300 ml daha fazla sıvıya ihtiyaç duyarsınız. Bu miktar emziren annelerde 450 ml’ye kadar çıkar. En doğru ve sağlıklı bilgiler için doktorunuza danışın.

Bu süreçte nasıl beslenmeniz gerektiği hakkında da doktorunuzla görüşün. Bol miktarda meyve ve sebze yemeniz hem bebeğiniz için faydalıdır, hem de cildinizin yorgun ve donuk görünmesini önler.

  • Dişlerinize İyi Bakın

Bebek bekleyen kadınlar ağzı ve diş sağlığı sorunlarına eğilimlidirler. Diş hijyenine her zamankinden daha çok dikkat edin.

  • Gebe Yastığı Kullanın

Gebelikte yeterince uyumak gözlerin kızarıp şişmesini, cildin solgun ve donuk görünmesini önler. Kaliteli, sağlıklı bir hamile yastığı kullanmanın bu açıdan faydası olur. Tüm vücut için üretilmiş bir gebe yastığının birçok faydası vardır: Ayaklardaki ödemi, sırt ve bel ağrılarını, bacaklara ve kasıklara giren krampları azaltır; kan dolaşımının hızlanmasına yardım eder. Üstelik daha sonra bebek için bir koruma veya oyun alanı olarak da kullanılabilir.

  • Çatlak Oluşumuna Karşı Önlem Alın

Gebelik çatlakları için sonradan çatlakların durumuna göre değişen ölçülerde kısmi bir etkisi olan tedaviler denenebilir ama en iyisi önceden tedbir almaktır. Çatlak riskini azaltmak için karın çevresini günlük olarak nemlendirin. Piyasada kakao yağı, tatlı badem yağı, aloe vera jeli gibi doğal ürünlerin yanında fabrikasyon çatlak kremleri de bulabilirsiniz. Herhangi bir ürünü iç rahatlığıyla kullanmak için doktorunuza veya bir dermatologa danışabilirsiniz.

  • Güneşe Dikkat!

Gebelik maskesi riskine karşı en az 30 koruma faktörlü bir güneş koruyucu kullanın. Yüzünüzü hiçbir zaman savunmasız olarak güneşe çıkarmayın. Yaz sezonunda, güneşli günlerde dışarı çıkarken geniş kenarlı bir şapka takın. Bir – iki tane bu tarz şapka almak pahalıya mal olmaz ve size iyi bir koruma sağlar.

  • Gebelikte Aknelerle Mücadele

Hamile kadınlar için güzellik ipuçları listemizde sırada birçok gebe kadının maruz kaldığı bir sorun var: Sivilce sorunu.

Bu süreçte cildinizi ılık suyla, cildin nem ve pH dengesini koruyan ürünler kullanarak yıkayın. Daha hafif ürünlerle, daha az makyaj yapın, fondöten ve kapatıcı gibi cildin hava almasının engelleyen ürünleri kullanmaktan mümkün olduğu kadar kaçının. Sivilcelerinizle oynamayın. Ellerinizi sıklıkla yüzünüze götürmemeye çalışın, özellikle de temiz olduklarından emin değilseniz. Fazla miktarda yağ içeren kozmetikler kullanmayın. Akneye eğilimli ciltler için tasarlanmış krem ve losyonlar güvenli olabilir ama bunun için de doktorunuzun fikrini almanız iyi olur. Ciddi bir akne şikayetiniz varsa bir cilt doktoruna danışmadan herhangi bir tedavi uygulamaktan, ilaç almaktan kaçınmalısınız.

  • Yürüyüş ve Gebelik Egzersizleri Yapın

Hamilelik sırasında yorucu egzersizler yapılmaz, ancak günlük yürüyüşlerle duruma uygun egzersizler kan dolaşımını teşvik eder ve daha taze, daha canlı görünmenizi sağlar. Doktorunuz aksi yönde bir tavsiyede bulunmadıkça düzenli olarak yürüyüşe çıkın ve gebelik egzersizleri yapın.


Yorumlar

0 Yorum

Bir Yorum Yaz


Ekleyen:

Güzellik

Mesaj Gönder İletişim Bilgileri

Haberler Ara